Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Sprawiedliwość po koreańsku. Minister obrony rozstrzelany za drzemkę

W Korei Północnej rozstrzelano ministra obrony za brak szacunku dla przywódcy kraju, Kim Dzong Una - poinformowała w środę w Seulu agencja prasowa Yonhap, powołując się na wywiad południowokoreański. Według źródeł południowokoreańskich, minister zapłacił życiem za drzemkę, którą uciął sobie podczas uroczystości wojskowych z udziałem Kim Dzong Una.

Jest obwód wyborczy, gdzie Paweł Tanajno zajął drugie miejsce. To... Korea Północna

Bronisław Komorowski i Paweł Tanajno uzyskali najlepsze wyniki w Ambasadzie RP w Koreańskiej Republice Ludowo–Demokratycznej. Głosujący tam...

zobacz więcej

Hyon Yong-chol został oskarżony o zdradę, nielojalność oraz brak szacunku dla przywódcy kraju i rozstrzelany 30 kwietnia z broni przeciwlotnicznej. Egzekucję obserwowały setki ludzi.

Pod koniec kwietnia władze Korei Południowej poinformowały, że w pierwszych czterech miesiącach tego roku Kim Dzong Un nakazał stracenie 15 wysokich rangą osobistości za podważanie jego autorytetu.

Jednym ze straconych był wiceminister leśnictwa, który miał zastrzeżenia do polityki państwa.

FBI potwierdza: to Korea Północna zaatakowała Sony

zobacz więcej

W 2013 roku Kim nakazał egzekucję Dzang Song Thaeka – swego wuja, uważanego swego czasu za osobistość nr 2 w Pjongjangu – zarzucając mu m.in. korupcję i przestępstwa gospodarcze.

Japoński dziennik „Sankei Shimbun” pisał w połowie zeszłego roku, że po straceniu Dzang Song Thaeka, którego oskarżono też o zamach stanu, aresztowano ok. 200 wysokich rangą urzędników i ok. 1000 członków ich rodzin pod zarzutem współudziału w spisku. Według gazety zostali straceni bądź zesłani do obozów koncentracyjnych.

źródło:

Zobacz więcej