RAPORT

Tusk kontra Tusk

PSL poparło Bronisława Komorowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich

– Apelujemy do naszych sympatyków, członków i wyborców o poparcie Bronisława Komorowskiego. Prezydenta, który stabilizuje kraj. Człowieka, który wnosi wiele łagodności i spokoju do debaty – przekonywał szef ludowców Janusz Piechociński. – Twierdzimy, że to jest bardzo dobry wybór – podkreślił wicepremier.

Kampania znowu ruszyła. Komorowski na ulicach Warszawy rozmawiał o związkach partnerskich, Duda z pielęgniarkami w Krakowie

zobacz więcej

W drugiej turze wyborów ludowcy poprą Bronisława Komorowskiego. Decyzję Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL przedstawił dziennikarzom lider partii Janusz Piechociński.

– Komitet wykonawczy i 16 obecnych prezesów zarządów wojewódzkich stwierdza, że drugiej turze apelujemy do naszych sympatyków, członków i wyborców o poparcie Bronisława Komorowskiego, reprezentanta tej samej rodziny ludowo – chrześcijańskiej w PE – powiedział szef ludowców. Podkreślił, że prezydent Komorowski to człowiek, który stabilizuje kraj. – Człowieka, który wnosi wiele łagodności i spokoju do debaty. Twierdzimy, że to jest bardzo dobry wybór – przekonywał.

Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. Otrzymał 34,76 procent głosów. O prawie jeden procent mniejsze poparcie miał urzędujący prezydent Bronisław Komorowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej