RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Aleksander Kwaśniewski poparł Bronisława Komorowskiego. „Przemawia za nim przewidywalność”

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski poparł Bronisława Komorowskiego przed drugą turą wyborów. Były prezydent podkreślił, że „za obecnym przemawia doświadczenie i przewidywalność”.

PKW podała oficjalne wyniki. Duda minimalnie przed Komorowskim

zobacz więcej

– Pierwsza tura wyborów pokazuje, że w Polsce stoimy przed takim dylematem, czy ważniejsze jest doświadczenie, czy chcemy zmiany i związanego z tą zmianą ryzyka – powiedział Kwaśniewski. Zaznaczył, że w obecnie panującej sytuacji na arenie międzynarodowej, powinno docenić się przede wszystkim doświadczenie.

– Cenię to, co udało się w kampanii zrobić panu Andrzejowi Dudzie, ale chce równie jasno powiedzieć, że oceniając sytuację międzynarodową i sytuację w naszym regionie, dzisiaj dla Polski właśnie doświadczenie, zebrany kapitał i znakomite kontakty są najważniejsze – dodał Kwaśniewski, potwierdzając, że 24 maja zagłosuje na Bronisława Komorowskiego.

– Prezydent Komorowski miał pięcioletnią kadencję w okresie rządów Platformy, która rządzi osiem lat, w związku z czym część krytyki, niezadowolenia, niechęci, wynika z tego faktu i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, tak jest na całym świecie – powiedział Kwaśniewski.

Dodał, że chciałby, żeby ludzie Platformy poczuli, że „jadą na jednym wozie”, że konieczna jest teraz mobilizacja struktur regionalnych PO. – Jeżeli Platforma nie zrozumie, że poparcie i zaangażowanie, determinacja w tej chwili jest warunkiem dobrego wyniku w wyborach parlamentarnych za kilka miesięcy, to znaczy, że przegra i popełni zasadniczy błąd – ocenił Kwaśniewski.

To jest ten moment decydujący, czy wyborcy chcą ryzykować, czy stawiać na sprawdzone rozwiązania. Liczę oczywiście na to drugie

Decydujący numer

– Jest dla mnie bardzo ważne, nie tylko ze względu na to, ze jesteśmy w sytuacji wyboru, ale jest to przede wszystkim poparcie ze strony osoby doświadczonej, która wie, na czym polega prezydentura – podziękował Bronisław Komorowski, dodając, że Kwaśniewski zawsze „prezentował postawę, która jest mu bliska”.

– To jest ten moment decydujący, czy wyborcy chcą ryzykować, czy stawiać na sprawdzone rozwiązania. Liczę oczywiście na to drugie – podsumował obecny prezydent.

Pierwsza tura dla Andrzeja Dudy

Andrzej Duda otrzymał w wyborach prezydenckich 34,76 proc. głosów, o włos wyprzedzając urzędującego prezydenta, który otrzymał 33,77 proc. głosów. Trzeci wynik uzyskał Paweł Kukiz zdobywając 20,80 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 48,96 proc.

źródło:
Zobacz więcej