Emp@tia warta 50 mln zł? CBA zbada sprawę przetargu resortu pracy na portal dla bezdomnych

Budowała portalu kosztowała podatnika blisko 50 milionów złotych (fot. empatia.mpips.gov.pl)

CBA prowadzi śledztwo w sprawie zmowy przy przetargu na Centralny System Informatyczny Zabezpieczenia Społecznego dla resortu pracy. Biuro powiadomiło o podejrzeniu popełnienia przestępstwa warszawską prokuraturę, która zdecydowała o wszczęciu śledztwa i skierowaniu go do stołecznej delegatury CBA. Rzecznik resortu pracy poinformował tymczasem, że minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zlecił biuru kontroli i biuru audytu wewnętrzną kontrolę przetargów związanych z projektem Emp@tia.

Ilu Polaków żyje na ulicy? Ruszyła akcja liczenia bezdomnych

W nocy ze środy na czwartek w całym kraju odbędzie się liczenie osób bezdomnych. Akcję organizuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a...

zobacz więcej

Chodzi o przeznaczony dla bezdomnych i potrzebujących portal Emp@tia.

– Jego budowa kosztowała podatnika blisko 50 milionów złotych. CBA podejrzewa zmowę przetargową przy tym projekcie. Prokuratura wszczęła śledztwo z artykułu 305 paragraf 1 kodeksu karnego, dotyczącego zmowy przetargowej, to czyn zagrożony do 3 lat pozbawienia wolności – mówi Zbigniew Jaskólski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Minister pracy zlecił kontrolę wewnętrzną

Rzecznik resortu pracy Janusz Sejmej powiedział w poniedziałek, że minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zlecił biuru kontroli i biuru audytu wewnętrzną kontrolę przetargów związanych z projektem „Emp@tia”.

– Było kilka przetargów dotyczących tego projektu. Minister zadeklarował pełną współpracę z prokuraturą i CBA dla wyjaśnienia wszelkich podejrzeń dotyczących tych przetargów – powiedział Sejmej.

Sejmej zaznaczył, że ministerstwo z własnej inicjatywy w styczniu 2012 r. wystąpiło o objęcie przetargu tarczą antykorupcyjną.

„Bezdomni do domu!” Świnoujście chce pozbyć się kloszardów i funduje bilet w jedną stronę

Władze Świnoujścia twierdzą, że przyjezdni bezdomni psują wizerunek miasta. Dlatego też wymyśliły akcję podczas której otrzymują oni bilet w jedną...

zobacz więcej

Śledztwo prowadzi CBA

Prowadzenie śledztwa zlecono warszawskiej delegaturze CBA. Prokuratura przekazała tam niezbędne materiały.

Sprawa powstania wartego kilkadziesiąt milionów złotych portalu dla bezdomnych wzbudziła w zeszłym roku szereg kontrowersji wśród polityków i mediów. Ministerstwo pracy ripostowało, że nie jest to „portal dla bezdomnych” tylko strona, która ma na celu usprawnienie działań pracowników socjalnych.

źródło:
Zobacz więcej