RAPORT

Pogarda

„Pierwsza córka” gwiazdą wyborów. Kim jest Kinga Duda?

Najnowsze

Popularne

„Nie można oderwać oczu od córki pana Andrzeja Dudy” - takie wpisy pojawiły się w sieci, gdy Kinga Duda pokazała się podczas wieczoru wyborczego obok swojego ojca. Wiemy o niej, że ma 19 lat i jest studentką prawa. Oraz że szturmem zdobywa popularność w internecie.

Andrzej Duda podczas zwycięskiej dla niego pierwszej tury wyborów pokazał się w towarzystwie żony Agaty Kornhauser – Dudy oraz swojej córki Kingi Dudy. Internauci od razu zauważyli 19-letnią córkę kandydata na prezydenta z ramienia PiS i nie kryli swojego zachwytu.

„Nie można oderwać oczu od córki pana Andrzeja Dudy”; „Wow!” „Cudna” - takie komentarze pojawiały się pod jej zdjęciami. Internauci już porównują ją do Kasi Tusk, córki byłego premiera oraz Oli Kwaśniewskiej, córki byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

W Warszawie trwa spotkanie z internautami. Obecna jest także moja córka. #selfie #DudaTweetup

Posted by Andrzej Duda on 8 maja 2015

Poszła w ślady ojca

Kim jest córka Andrzeja Dudy? Ma 19 lat i jest studentką pierwszego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. To oznacza, że poszła w ślady ojca, który także skończył ten kierunek.

Kinga urodziła się, gdy Andrzej Duda miał 22 lata i był tuż przed napisaniem magisterki. – Ja w niedzielę zagłosuję na mojego tatę, ale nie dlatego, że jest moim tatą, tylko dlatego, że jest uczciwym człowiekiem – powiedziała córka Dudy na ostatnim spotkaniu przed wyborami, które odbyło się w piątek 8 maja i było spotkaniem z internautami.

Grób Nieznanego Żołnierza #AndrzejDuda2015

Posted by Andrzej Duda on Friday, 8 May 2015


To jak na razie jedyna jej oficjalna wypowiedź. Ale Kinga towarzyszyła już ojcu w kilku momentach kampanii: 8 maja złożyła wraz z nim kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Obecna była również na lutowej konwencji PiS gdzie siedziała w jednym rzędzie ze swoją mamą oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej