RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Duda i Komorowski podzielili Polskę. Każdy zwyciężył w ośmiu województwach

Najnowsze

Popularne

Kandydat PiS Andrzej Duda i popierany przez PO prezydent Bronisław Komorowski, jeśli chodzi o preferencje wyborcze w województwach, podzielili się po równo. Obaj zwyciężyli w ośmiu województwach – wynika z sondażu Ipsos.

Duda wygrał pierwszą turę, Komorowski tuż za nim. Świetny wynik Kukiza. Sondażowe wyniki wyborów

W II turze wyborów zmierzą się Andrzej Duda i Bronisław Komorowski - wynika z sondaży late poll Ipsos dla TVP. Według najnowszego sondażu Duda...

zobacz więcej

Zgodnie z rezultatami sondażu exit poll dla TVP, Duda zwyciężył w województwach: podkarpackim (47 proc. głosów), podlaskim (44,3 proc.), lubelskim (42,7 proc.), małopolskim (41,9 proc.), mazowieckim (38,8 proc.), świętokrzyskim (38,2 proc.), łódzkim (33,7 proc.) i śląskim (33,4 proc.).

Komorowski wygrał natomiast w województwach: opolskim (42,5 proc.), pomorskim (40,7 proc.), wielkopolskim (39,2 proc.), zachodniopomorskim (38,4 proc.), warmińsko-mazurskim (37,8 proc.), dolnośląskim (37,5 proc.), lubuskim (35,6 proc.) i kujawsko-pomorskim (33,6 proc.).

50 tys. ankiet

Sondaż Ipsos został opracowany na podstawie wyników prac tysiąca ankieterów, którzy byli obecni w 500 wybranych lokalach wyborczych. Łącznie przeprowadzono ok. 50 tys. ankiet.

Paweł Predko z Ipsos poinformował, że ankieterzy w lokalach, w których przeprowadzane były badania exit poll, zbiorą także wyniki z wywieszonych przez komisje wyborcze protokołów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej