RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Putin z portretem ojca poprowadził setki tysięcy osób w pochodzie „Nieśmiertelnego pułku”

Najnowsze

Popularne

Nawet 400 tys. osób wzięło udział w Moskwie w pochodzie „Nieśmiertelnego pułku". Uczestnicy przeszli przez centrum miasta, niosąc tablice ze zdjęciami bliskich, którzy walczyli w II wojnie światowej. Na czele pochodu szedł prezydent Rosji Władimir Putin niosąc portret swojego ojca.

„Ukrainę popiera cały świat. Pokazał to bojkot parady w Moskwie”

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uznał nieobecność przywódców światowych na paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie za wyraz poparcia dla...

zobacz więcej

Pochód ruszył z placu Puszkina. Tłum niósł portrety osób bliskich, które brały udział w II wojnie światowej. Na fotografiach widniały imiona, nazwiska i stopnie wojskowe osób poległych na wojnie. – Mój dziadek walczył od pierwszego dnia wojny. Zginął w Niemczech. O ile wiem, był zwiadowcą – mówiła uczestniczka pochodu.

Osoby, których bliscy nie brali udziału w wojnie przyszli, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy. – Wyszliśmy na pochód „Nieśmiertelnego pułku”, żeby złożyć hołd tym kombatantom i bohaterom, którzy oddali życie w tej krwawej wojnie – mówili biorący udział w marszu.

Na czele pochodu maszerował prezydent Rosji Władimir Putin, który niósł portret swojego ojca.

Czołgi, rakiety i samoloty na paradzie w Moskwie. Na trybunach przywódca Chin, a także „Chirurg” z Nocnych Wilków

zobacz więcej

Według sondażu opublikowanego pod koniec kwietnia przez niezależne Centrum Lewady dla 42 proc. Rosjan Dzień Zwycięstwa 9 maja jest najważniejszym świętem.

52 proc. wskazało, że ktoś z ich krewnych zginął w czasie wojny w latach 1941-45, 32 proc. – że ktoś z krewnych był ranny, a 20 proc. – że zaginął bez wieści.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej