RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sondaż TNS dla „Wiadomości”: PO przed PiS, ale przewaga topnieje. PSL i SLD poza Sejmem

Platforma Obywatelska z poparciem 34 proc. prowadzi w najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonym przez TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1. Na Prawo i Sprawiedliwość wspólnie z Polską Razem i Solidarną Polską wskazało 30 proc. badanych. W przyszłym Sejmie znaleźliby się jeszcze posłowie partii KORWiN. Pod progiem wyborczym są PSL i SLD.

Sondaż TNS dla „Wiadomości”: PO utrzymuje przewagę nad PiS. Ludowcy poza Sejmem

zobacz więcej

W porównaniu z poprzednim badaniem, przeprowadzonym przed tygodniem, poparcie dla PO nie zmieniło się. Z kolei PiS wraz z koalicjantami otrzymał w nowym badaniu o 3 punkty proc. więcej.

Na trzecią w sondażu partię Janusza Korwin-Mikkego – KORWiN chciałoby zagłosować 6 proc. ankietowanych. To o 1 punkt proc. więcej niż przed tygodniem.

Poza parlamentem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej, na które zagłosowałoby po 4 proc. badanych. W ciągu ostatniego tygodnia poparcie dla PSL nie uległo zmianie, natomiast dla SLD spadło o 2 punkty proc.

Ruch Narodowy uzyskałby 2 proc. poparcia (wzrost o 1 punkt proc.), Twój Ruch – 1 punkt proc. (spadek o 1 punkt proc.), a Kongres Nowej Prawicy – 0 proc. (bez zmian). Inną partię wskazało 2 proc, natomiast aż 17 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo oddać swój głos.

Sondaż dla „Wiadomości” TVP1: 15-procentowe poparcie dla Kukiza. Komorowski dalej traci, Duda zyskuje

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się 6-7 maja, na Pawła Kukiza głosowałoby 15 proc. respondentów – wynika z najnowszego sondażu dla TNS Polska dla...

zobacz więcej

Poparcie dla PO bez zmian, przybyło natomiast zwolenników PiS

Z badania TNS Polska wynika, że w porównaniu z sondażem przeprowadzonym w dniach 28-29 kwietnia poparcie dla PO nie uległo zmianie. O 3 punkty procentowe wzrosło natomiast poparcie dla koalicji z PiS na czele. 3 proc.

Badanie dla „Wiadomości” TVP1 ośrodek TNS Polska przeprowadził metodą wywiadu telefonicznego w dniach 6-7 maja 2015 roku na próbie 1000 dorosłych Polaków.

źródło:
Zobacz więcej