RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sondaż dla „Wiadomości” TVP1: 15-procentowe poparcie dla Kukiza. Komorowski dalej traci, Duda zyskuje

Najnowsze

Popularne

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się 6-7 maja, na Pawła Kukiza głosowałoby 15 proc. respondentów – wynika z najnowszego sondażu dla TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1. 35 proc. poparcia uzyskał prezydent Bronisław Komorowski, 27 proc. Andrzej Duda.

„Ludzie wybierają Kukiza, bo jest Kukizem”; „Komorowski i jego doradcy nie docenili znaczenia kampanii”

– Widać dużą dysproporcję między zaufaniem, które miał Bronisław Komorowski gdy zaczynała się kampania i obecnym poparciem. Oczywiście wskaźnik...

zobacz więcej

Na pytanie: „Na którego kandydata odda Pan(i) głos w wyborach prezydenckich?” 35 proc. badanych odparło, że na Bronisława Komorowskiego, 27 – że na Andrzeja Dudę, a 15 proc. – na Pawła Kukiza. Janusz Korwin-Mikke i Magdalena Ogórek otrzymali po 3 proc. głosów, Adam Jarubas – 2 proc., Janusz Palikot i Grzegorz Braun – po 1 proc., pozostali kandydaci – 0.

13 proc. respondentów nie wie, na kogo będzie głosowało.

W porównaniu z poprzednim sondażem dla Wiadomości TVP z 1 maja, Bronisław Komorowski stracił 4 pkt. procentowe, Andrzej Duda zyskał 2 pkt., a Paweł Kukiz ma wynik lepszy o 4 pkt. proc. Janusz Korwin-Mikke traci 1 pkt. procentowy, podobnie jak Magdalena Ogórek.

Nie zmieniło się poparcie dla Adama Jarubasa, które nadal wynosi 2 proc. Janusz Palikot stracił z kolei 1 pkt. procentowy.

Kukiz przerywa kampanię z powodu choroby ojca. Odwołane spotkanie w Olsztynie

„Muszę przerwać kampanię i jechać do mojego Ojca (...). Bardzo przepraszam Olsztynian” – napisał na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz, który...

zobacz więcej

Deklaracje udziału w wyborach prezydenckich 2015 r. – I tura

Na pytanie: „Czy zamierza Pan(i) zagłosować w tych wyborach?” 62 proc. badanych odparło „zdecydowanie tak”, a 24 proc. „raczej tak”. Raczej nie” i „zdecydowanie nie” – odpowiedziało po 6 proc., 2 proc. wybrało odpowiedź „nie wiem”.

Agencja TNS Polska przeprowadziła sondaż dla „Wiadomości” TVP1 6-7 maja, na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej metodą wywiadu telefonicznego (błąd +/– 3,1 proc.).

teraz odtwarzane
Sondaż dla „Wiadomości” TVP1: 15-procentowe poparcie dla Kukiza. Komorowski dalej traci, Duda zyskuje

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej