Wyłudzili na „słupy” miliony ze SKOK-u Wołomin? 13 osób usłyszało zarzuty

Wyłudzali pieniądze ze SKOK Wołomin (fot. PAP/Leszek Szymański)

Trzynaście osób, które naraziły na 163 mln zł strat SKOK Wołomin, usłyszało zarzuty w tej sprawie – podała prokuratura w Szczecinie. Trzy z nich zostały aresztowane. Grupa miała wyłudzać kredyty i pożyczki na tzw. słupy. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Śledczy podkreślają, że sprawa jest „zupełnie odrębna” od toczących się już postępowań ws. wołomińskiego SKOK-u.

Wyłudzili ponad 100 mln zł ze SKOK Wołomin. CBŚ zatrzymał cztery osoby

Czterech członków gangu wyłudzającego pożyczki w wołomińskim SKOK-u zatrzymali na terenie Warszawy funkcjonariusze CBŚP. Wśród nich jest jeden z...

zobacz więcej

Jak podała Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie, grupa wyłudzała pieniądze na podstawie podrobionych zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia oraz aktów notarialnych dotyczących ustanowienia hipotek, stanowiących zabezpieczenie pożyczek na nieruchomościach o znacznie zawyżonej wartości. W ten sposób szajka miała wyłudzić 163 mln zł. Do chwili obecnej w sprawie przedstawiono zarzuty 13 osobom. Trzy spośród nich zostały aresztowane. Podejrzanym grozi do lat 10 więzienia.

Wyłudzenia na prawie pół miliarda złotych. Szefowie SKOK Wołomin z nowymi zarzutami

Zarzuty dla szefów SKOK Wołomin zostały rozszerzone. Są oni podejrzani o gigantyczne oszustwa. Prokuratura zarzuciła Mariuszowi G. i Mateuszowi G....

zobacz więcej

Jedna z wielu spraw ws. SKOK Wołomin

Wydział ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie nadzoruje śledztwo w sprawie działającej od 2013 r. na terenie woj. zachodniopomorskiego zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie, poprzez należące do nich bądź prowadzone przez inne osoby firmy, mieli też tuszować przestępcze pochodzenie wyłudzanych przez siebie pieniędzy.

Jak podkreślił prok. Tadeusz Kulikowski ze szczecińskiej PA, to tylko jedna z kilku spraw prowadzonych przez różne prokuratury w kraju w sprawie SKOK-u Wołomin. Dotychczas w najbardziej obszernym śledztwie ws. wołomińskiej Kasy prowadzonym w Gorzowie Wielkopolskim zarzuty przedstawiono 53 osobom.

źródło:

Zobacz więcej