RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jarubas: stać nas na to, aby rodziny wielodzietne nie płaciły podatku dochodowego

– Gdybyśmy zlikwidowali podatek dochodowy dla rodzin z trójką i więcej dzieci, to są to niewielkie koszty. Program opracowywaliśmy z ministrem Kosiniakiem-Kamyszem i z pewnością ma wyliczenia – powiedział w „Polityce przy kawie” w TVP1 Adam Jarubas, kandydat PSL na prezydenta RP.

Ogórek: wszyscy kandydaci podejmują moje postulaty. Troszkę ściągają

Kandydatka SLD w wyborach prezydenckich jest przekonana, że jej program trafi do Polaków. Według Magdaleny Ogórek jest on na tyle atrakcyjny, że...

zobacz więcej

Jarubas przekonywał, że stać nas na to, aby rodziny z trójką i więcej dzieci praktycznie nie płaciły podatku dochodowego. Jego zdaniem zakładając średni dochód takiej rodziny na kilkadziesiąt tysięcy to nie jest to jakiś „horrendalny koszt” i można to zrobić, jako kolejny krok po wprowadzonych ulgach na trzecie i kolejne dziecko.

Rodziny wielodzietne bez podatku dochodowego

Pytany o ten koszt powiedział, że wyliczenia trzeba zrobić przygotowując budżet państwa. – To są niewielkie koszty. Nie tworzę dzisiaj budżetu państwa. Nie mam szczegółowych wyliczeń. Program opracowywaliśmy z ministrem Kosiniakiem-Kamyszem i z pewnością ma takie wyliczenia – zapewnił.

– Stać nas na to, aby rodziny wielodzietne nie płaciły podatku dochodowego. I uważam, że takie przepisy powinniśmy przyjąć – mówił wskazując na Węgrów. – Jeśli oni potrafili takie bardzo prorodzinne rozwiązania wprowadzić, to warto się nad tym zastanowić – dodał.

teraz odtwarzane
Jarubas: prezydent powinien być kapitanem

Duda o Komorowskim: widocznie nie traktuje wyborców poważnie

– Dziękuję za zorganizowanie debaty kandydatów na prezydenta. Mam nadzieję, że wszyscy kandydaci wezmą w niej udział, ale skoro prezydent nie chce...

zobacz więcej

Prezydent, jak kapitan

Jarubas zwrócił uwagę, że prezydent jest najwyższym urzędnikiem z najsilniejszym mandatem społecznym, ale jego projekty mogą powędrować do „zamrażarki sejmowej”. – Opowiadam się za podniesieniem statusu przedłożeń prezydenckich. I drogą do tego jest zmiana konstytucji w punkcie, który mówi o tym, że posłowie nie powinni mieć możliwości ingerowania w merytoryczną treść przedłożeń prezydenckich – powiedział. Złożył też deklarację, że prezydent powinien podjąć odpowiedzialność za przygotowanie gruntownych reform w obszarach, w których nie poradził sobie dotąd żaden rząd, jak ochrona zdrowia, prawo gospodarcze czy demografia. – Prezydent powinien być kapitanem, który widząc, że coś szwankuje wzywa rząd i mówi: panowie za te sprawy trzeba się wziąć – przekonywał Jarubas.

Kandydat PSL zapewnił, że weźmie udział w debacie prezydenckiej zaplanowanej na wtorkowy wieczór na godzinę 20.25 w TVP1.

teraz odtwarzane
Jarubas: Polak powinien dać zarobić Polakowi

„Prezydenturę zacząłbym od unieważnienia przetargu na śmigłowce”

– Swoją kadencję zacząłbym od budowania bezpieczeństwa Polski. Od przekonania rządu by nie zamawiać śmigłowców na zewnątrz. Powtarzam za Jerzym...

zobacz więcej

„Polak powinien dać zarobić Polakowi”

Jarubas pytany o przetarg na śmigłowce, który już wcześniej w TVP Info ocenił krytycznie, podkreślił potrzebę patriotyzmu gospodarczego. – Polak powinien dać zarobić Polakowi – mówił. I zwrócił uwagę, że decydujemy o wykorzystaniu ponad 130 miliardów złotych na program doposażania polskiej armii w nowoczesny sprzęt i eksperci podkreślają, że 70 procent tego sprzętu może powstawać w polskich fabrykach.

– Użyłem słowa skandal i nie wycofuję się z tego, bo powinniśmy kupować wysokiej jakości sprzęt, ale też dawać miejsca pracy w Polsce – przekonywał kandydat PSL . Powtórzył, że gdyby miał na to wpływ, unieważniłby ten przetarg.


Obejrzyj cały program „Polityka przy kawie”

źródło:
Zobacz więcej