RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Duda o Komorowskim: widocznie nie traktuje wyborców poważnie

– Dziękuję za zorganizowanie debaty kandydatów na prezydenta. Mam nadzieję, że wszyscy kandydaci wezmą w niej udział, ale skoro prezydent nie chce w niej uczestniczyć, to widocznie nie traktuje wyborców poważnie. Wiem, że ludzie oczekują tej debaty i przez szacunek dla wszystkich wyborców przyjdę na nią – mówił w „Dziś wieczorem” w TVP Info Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Debatę prezydencką będzie można zobaczyć we wtorek w TVP1.

Sondaż dla „Wiadomości” TVP1: Komorowski mocno traci, Kukiz zyskuje. Zwycięzca dopiero w II turze

Do wyborów prezydenckich pozostało 10 dni. Na finiszu kampanii dochodzi do nieoczekiwanych zmian w preferencjach wyborczych Polaków. Poparcie dla...

zobacz więcej

Andrzej Duda powiedział w programie, że z pewnością wygra wybory. – Apeluję do wszystkich, aby brali udział w tych wyborach, bo to jest w zasadzie święto. Mam nadzieję, że będzie duża frekwencja – mówił.

Pytany o 50 tys. ludzi PiS, którzy mają pilnować uczciwości wyborów, stwierdził: – Ostatnie wybory samorządowe nie dały powodów do tego, żeby mieć zbytnie zaufanie co do uczciwości przebiegu procesu wyborczego. Właściwie wszyscy zgodnie mówią, że te wyniki zostały zafałszowane poprzez różnego rodzaju zdarzenia, które miały miejsce – przekonywał.

Kampania wyborcza: Komorowski świętował wejście do UE, Duda poinformował, że podpisze „umowę” z „S”

Bronisław Komorowski świętował w piątek rocznicę wejścia do UE, Andrzej Duda odwiedził Śląsk i uzyskał zapowiedź poparcia przez NSZZ „S”, Adam...

zobacz więcej

Ważna debata

Duda zapowiedział także swoją obecność na debacie kandydatów na prezydenta, którą organizuje TVP. – Dziękuję za zorganizowanie tej debaty. Mam nadzieję, że wszyscy kandydaci wezmą w niej udział. Skoro prezydent nie chce wziąć udziału, to widocznie nie traktuje wyborców poważnie. Wiem, że ludzie oczekują tej debaty i przez szacunek dla wszystkich wyborców na tę debatę przyjdę – zapowiedział.

Stwierdził jednocześnie, że jeśli nie wygra w pierwszej turze, to chętnie spotka się z Bronisławem Komorowskim na debacie przed drugą turą wyborów. Podkreślał, że od dłuższego czasu zabiega o takie spotkanie.

Rzecznik PiS demonstracyjnie opuszcza studio „Dziś wieczorem”. „W takiej farsie nie będziemy brali udziału”

Niespodziewanym wyjściem Marcina Mastalereka ze studia TVP zaczął się program „Dziś wieczorem” prowadzony przez Piotra Kraśkę. – W takiej farsie...

zobacz więcej

Obietnice

Za jeden z najważniejszych postulatów wyborczych Duda uznał zmianę Konstytucji i rozpisywania obowiązkowego referendum, jeśli pod wnioskiem o nie podpisze się co najmniej milion osób. – To bardzo zła sytuacja kiedy wnioski obywatelskie o przeprowadzenie referendum są odrzucane. Referendum przeprowadza się w sprawach ważnych dla państwa, a to także sprawy społeczne. Jeśli zbierze się milion podpisów, to takie referendum winno być przeprowadzone, niezależnie od tego czy partia rządząca akceptuje to czy nie akceptuje – wyjaśniał Duda. Jako przykład sprawy, która powinna być rozstrzygnięta w referendum uznał podwyższenie wieku emerytalnego.

Polityk PiS zapowiedział także podniesienie do co najmniej 8 tys. zł. kwoty wolnej od podatku, przekonując, że to pomoże także samemu państwu.

teraz odtwarzane
Obietnice

„Mastalerek widocznie ma słabe nerwy”. Grupiński o wyjściu rzecznika PiS ze studia TVP

Andrzej Duda jest kandydatem mało poważnym; jest osobą nieprzygotowaną do funkcji do której aspiruje – mówił przewodniczący klubu parlamentarnego...

zobacz więcej

Andrzej Duda odniósł się także do incydentu w czasie niedzielnego programu „Dziś wieczorem” w TVP Info. Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wyszedł ze studia w proteście - jak mówił - przeciwko temu, że stacja faworyzuje Bronisława Komorowskiego. – Ja się nigdzie nie wybieram – żartował.

Nerwy rzecznika PiS

 – Widocznie Marcin, który odpowiada za część medialną kampanii, był zbulwersowany bardzo tym, że przez ostatnie dni pokazywaliście państwo prezydenta Komorowskiego, a innych kandydatów w tym mnie, nie pokazywaliście praktycznie w ogóle. On nie przyszedł, żeby wyjść, ale był bardzo zdenerwowany i chyba miał prawo się zdenerwować – twierdził Andrzej Duda.

Duda przekonywał, że TVP nie traktowała równo kandydatów na prezydenta. Przekonywał, że on sam mówił o ważnych sprawach, ale telewizja nie chce tego pokazywać.


Obejrzyj cały program „Dziś wieczorem”
teraz odtwarzane
Nerwy Mastalerka

źródło:
Zobacz więcej