„Mastalerek widocznie ma słabe nerwy”. Grupiński o wyjściu rzecznika PiS ze studia TVP

– Andrzej Duda jest kandydatem mało poważnym; jest osobą nieprzygotowaną do funkcji, do której aspiruje – mówił przewodniczący klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński, krytykując w programie „Gość poranka” w TVP Info kandydata PiS na prezydenta. Jak ocenił, politykom tej partii na finiszu kampanii wyborczej puszczają nerwy, czego wyrazem jest opuszczenie w niedzielę studia TVP przez rzecznika PiS Marcina Mastalerka. – Ja zostaję, nigdzie nie wychodzę – zapewnił.

Rzecznik PiS demonstracyjnie opuszcza studio „Dziś wieczorem”. „W takiej farsie nie będziemy brali udziału”

Niespodziewanym wyjściem Marcina Mastalereka ze studia TVP zaczął się program „Dziś wieczorem” prowadzony przez Piotra Kraśkę. – W takiej farsie...

zobacz więcej

– Ja zostaję, nigdzie nie wychodzę. Pan Mastalerek widocznie ma słabe nerwy, a przede wszystkim nie rozumie, że kiedy głowa państwa prowadzi uroczystości w tak ważnym święcie jak Trzeci Maja, to TVP musi przekazywać te informacje – powiedział Rafał Grupiński.

Podkreślił, że nie dziwi go zdenerwowanie w PiS w sytuacji, gdy „Andrzej Duda ciągle nie może przekroczyć tego progu 30 proc. i nie może dogonić elektoratu PiS”, jednak nie usprawiedliwia to zachowania rzecznika partii.

teraz odtwarzane
Rzecznik PiS demonstracyjnie opuszcza studio „Dziś wieczorem”. „W takiej farsie nie będziemy brali udziału”

„Andrzej Duda jest kandydatem mało poważnym”

Grupiński w programie „Gość poranka” odniósł się także do poczynań w kampanii prezydenckiej kandydata PiS na prezydenta. – Widać wyraźnie, że Andrzej Duda nie potrafi nawet sięgnąć po rezerwuar samego elektoratu PiS; to po pierwsze. Po drugie – jest kandydatem jednak mało poważnym, co widać z jego zachowań (…) i ciągłego zmieniania zdania – w zależności od tego, co powie prezydent lub któryś z dostojników Kościoła – mówił przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

Jak ocenił, „widać wyraźnie, że Andrzej Duda jest osobą nieprzygotowaną do funkcji, do której aspiruje, do której został wystawiony przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości i prezesa Kaczyńskiego”.

Zwrócił również uwagę na to, że „Andrzej Duda skupia się wyłącznie na negatywnym programie, czyli na nieustającym atakowaniu urzędującego prezydenta, w zasadzie poza ogólnikami nie wypowiadając żadnego programu, który chciałby realizować”.

teraz odtwarzane
„Komisja śledcza ws. przetargów? Niech SLD zbada, kto wymyślił Magdalenę Ogórek”

Ogórek: wszyscy kandydaci podejmują moje postulaty. Troszkę ściągają

Kandydatka SLD w wyborach prezydenckich jest przekonana, że jej program trafi do Polaków. Według Magdaleny Ogórek jest on na tyle atrakcyjny, że...

zobacz więcej

„Komisja śledcza ws. przetargów? Niech SLD zbada, kto wymyślił Magdalenę Ogórek”

Rafał Grupiński skomentował też zapowiadany przez SLD wniosek o powołanie komisji śledczej, która zbadałaby rzetelność przetargów na sprzęt wojskowy. Chodzi o przetarg na dostawę śmigłowców dla polskiej armii, w którym przepadła oferta Świdnika, natomiast do dalszych testów przeszły francuskie śmigłowce Caracal.

– To jest kompletnie nieprzemyślana propozycja, powiedziałbym, że karykaturalna – ocenił Rafał Grupiński. – Wydaje mi się, że dzisiaj SLD powinno powołać komisję śledczą, ale wewnętrzną – kto wymyślił Magdalenę Ogórek na kandydatkę na prezydenta – dodał.

I może na tym niech się SLD skupi, a nie na tego rodzaju horrendalnych pomysłach – powiedział polityk PO.


Zobacz cały program

źródło:
Zobacz więcej