Rzecznik PiS demonstracyjnie opuszcza studio „Dziś wieczorem”. „W takiej farsie nie będziemy brali udziału”

Niespodziewanym wyjściem Marcina Mastalerka ze studia TVP zaczął się program „Dziś wieczorem” prowadzony przez Piotra Kraśkę. – W takiej farsie nie będziemy brali udziału – powiedział rzecznik PiS wstając z krzesła. Drugi z zaproszonych gości, Paweł Zalewski, komentował: – To jest taka kapitulacja przy braku argumentów. Jak ich się nie ma, to robi się demonstracje. Wielka szkoda.

Kandydaci chcą zmieniać konstytucję, prezydent jej broni. Tydzień do wyborów

Temat ewentualnych zmian w konstytucji zdominował niedzielną kampanię wyborczą. O tym, że są one potrzebne mówili Andrzej Duda i Janusz Palikot. ...

zobacz więcej

Piotr Kraśko na początku programu zapytał Mastalerka i drugiego gościa TVP Info Pawła Zalewskiego (PO) o komentarz do sondażu wyborczego dla „Wiadomości” TVP 1. Według badania ośrodka TNS: PO uzyskała 34 proc. poparcia, PiS w połączeniu z PR i SP – 27 proc., SLD – 6 proc., a KORWiN – 5 proc. PSL zgodnie z wynikami sondażu znalazłoby się poza parlamentem (4 proc.).

Na pytanie, którego koalicjanta wybrałby Mastalerek, ten odniósł się do wyborów prezydenckich, które odbędą się 10 maja. – Za nami ostatni weekend kampanii – trzy bardzo ważne dni. W tym czasie sześciokrotnie na żywo pokazywany był Bronisław Komorowski. Andrzej Duda ani razu, pomimo że miał wiele ważnych wystąpień – powiedział Mastalerek. Podkreślił, że jego partia złoży w poniedziałek w tej sprawie pismo do KRRiT i do PKW.

„Andrzej Duda będzie naszym gościem przy tym stole”

– Czy pan wie, że Andrzej Duda będzie naszym gościem jutro w programie „Dziś wieczorem”, przy tym stole? – pytał Kraśko, który zaznaczył, że w niedzielę w „Wiadomościach” TVP1 również ukazał się materiał o kandydacie PiS. – W takiej farsie nie będziemy brali udziału. Nazwijcie TVP Info – Komorowski Info. My się na to nie godzimy, dziękuję – powiedział Mastalerek. – Bardzo panu dziękuję, też uważam, że to jest farsa – mówił Kraśko. Mastalerek demonstracyjnie opuścił studio. Kraśko kontynuował program, rozmawiając już tylko z Pawłem Zalewskim.

Brak argumentów?

– Jest mi bardzo przykro. Jest 3 maja – dzień zgody narodowej. Nawet jeśli są zastrzeżenia, moim zdaniem zupełnie nieuprawnione, nic nie usprawiedliwia wychodzenia ze studia – skomentował Zalewski.

– Myślę, że to jest taka kapitulacja przy braku argumentów. Jak ich się nie ma, to robi się demonstracje. Wielka szkoda. Mam nadzieję, że Andrzej Duda takiej demonstracji robić nie będzie – dodał.

teraz odtwarzane
Zalewski wyklucza koalicję z Korwin-Mikkem: zobaczymy czy ta partia przetrwa w ogóle do wyborów

„Poglądy Janusza Korwin-Mikkego są sprzeczne z naszymi ideałami”

Zalewski – poproszony o komentarz do sondażu parlamentarnego – zaznaczył, że bardzo często PSL przed wyborami parlamentarnymi plasuje się poniżej progu, później za to notuje „całkiem niezły wynik na poziomie 7-8 proc.”. – Tego bardzo życzę naszemu koalicjantowi. W moim przekonaniu koalicja PO-PSL jest dobra dla Polski, życzyłbym sobie, żeby przetrwała – mówił Zalewski.

Kto mógłby zostać koalicjantem Platformy, jeśli scenariusz bez ludowców w parlamencie, jednak się sprawdzi? Zalewski wykluczył partię Janusza Korwin-Mikkego KORWiN. – Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli rządzić z człowiekiem, który wyraźnie w Polsce reprezentuje poglądy niedemokratyczne. Są sprzeczne z naszymi ideałami, w dodatku prokremlowskie. To jest niemożliwe – mówił polityk PO.

– Zobaczymy, czy ta partia przetrwa w ogóle do wyborów – komentował Zalewski. Jak zaznaczył, przekroczenie progu wyborczego przez to ugrupowanie też nie jest pewne.

„Myślę, że SLD to nie jest dobry partner”

Z kolei koalicja z SLD, dla gościa TVP Info byłaby „niezwykle trudną do zaakceptowania”. – SLD jest tą partią, która pokazała w ciągu ostatnich lat, że jest gotowa grać populizmem, (…) zaproponować każde rozwiązanie nie będące dobre dla Polski w perspektywie dłuższego okresu – powiedział Zalewski.

Gość TVP Info nie wykluczył również, iż PO zdobędzie wystarczająco dużo głosów, by sprawować samodzielne rządy.


Zobacz program „Dziś wieczorem” (VOD)
teraz odtwarzane
Goście „Minęła 20” o wyjściu Marcina Mastalerka ze studia TVP

źródło:
Zobacz więcej