Sondaż TNS dla „Wiadomości”: PO utrzymuje przewagę nad PiS. Ludowcy poza Sejmem

Platforma Obywatelska z poparciem 34 proc. przewodzi w najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych przeprowadzonym przez TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1. Na Prawo i Sprawiedliwość wspólnie z Polską Razem i Solidarną Polską wskazało 27 proc. badanych. W przyszłym Sejmie zasiedliby jeszcze posłowie SLD i partii KORWiN. Pod progiem wyborczym znalazł się PSL.

Sondaż TNS dla „Wiadomości”: PO wyraźnie przed PiS. Tylko cztery partie w nowym Sejmie

Liderem najnowszego sondażu poparcia partyjnego jest Platforma Obywatelska, drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską...

zobacz więcej

Na trzeci w sondażu Sojusz Lewicy Demokratycznej chciałoby oddać swój głos 6 proc. ankietowanych. 5 proc. poparcia uzyskałaby z kolei partia Janusza Korwin-Mikkego – KORWiN.

Poza przyszłym parlamentem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe z 4 procentami, a także Twój Ruch, na który chciałoby głosować 2 proc. badanych. Ruch Narodowy uzyskałby 1 proc. poparcia, a Kongres Nowej Prawicy 0 proc. Inną partię wskazało 2 proc, ale aż 19 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo chce oddać swój głos.

Sondaż TNS dla „Wiadomości”: 36 proc. dla PO, 34 proc. – PiS. Cztery partie w Sejmie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, na Platformę Obywatelską głosowałoby 36 proc. wyborców. Na drugim miejscu, tuż za PO, jest Prawo i...

zobacz więcej

Spadek poparcia dla PO i PiS

Z badania TNS Polska wynika, że w porównaniu z sondażem, który był przeprowadzony na początku kwietnia, PO straciła 4 punkty procentowe, a koalicja na czele z PiS 3 proc. Poparcie dla SLD i Ruchu Narodowego pozostało na niezmienionym poziomie. Po 1 proc. straciły zgodnie PSL i Kongres Nowej Prawicy.

Niewielki wzrost poparcia o 1 proc. zanotowały jedynie partia KORWiN oraz Twój Ruch. Z kolei aż o 6 proc. wzrosła grupa ankietowanych, którzy nie byli w stanie wskazać żadnego ugrupowania, na które chcieliby głosować.

Badanie dla „Wiadomości” TVP1 ośrodek TNS Polska przeprowadził w dniach 28-29 kwietnia 2015 roku na próbie 1000 dorosłych Polaków metodą wywiadu telefonicznego.

Najnowszy sondaż TNS Polska dla „Wiadomości”

źródło:
Zobacz więcej