Woda, światło i dźwięk. Warszawska majówka z multimedialnymi fontannami

Wodę, fajerwerki i do tego wielkie widowisko – na dodatek za darmo – mieli ci, którzy w pierwszy dzień majowego weekendu wybrali się na premierę nowego multimedialnego pokazu fontann na warszawskim Podzamczu. Na wodnym ekranie można było podziwiać magiczny, podziemny świat, po którym oprowadzał Bazyliszek oraz czarodziej z ul. Piwnej.

„Zniewolenie, walka, zwycięstwo”. Tłumy obejrzały „Taniec Wolności”

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Bronisław Komorowski i 12 tysięcy osób obejrzało we wtorkowy wieczór multimedialny pokaz w...

zobacz więcej

Widzowie mogli zobaczyć opowieść o podziemnym świecie i o tym, jak dostarczana jest moc w stolicy. Animacjom towarzyszyły komputerowo sterowane fontanny, światła i lasery oraz muzyka.

– Dzisiaj było ponad 31 tys. ludzi, którzy świetnie się bawili – podsumował wieczorną imprezę w Parku Fontann wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak.

– Niedawno przytrafiła nam się niesłychana historia. Okazało się, że w podziemiach warszawskich fontann zamieszkał Bazyliszek. To ten ze znanej legendy o Bazyliszku z Krzywego Koła. I on z czarodziejem z ul. Piwnej sterują fontannami, ale okazuje się również – mocą całej Warszawy. Dzięki nim palą się latarnie, iluminacje mostów i neony – powiedział po pokazie dyrektor Stołecznej Estrady Andrzej Matusiak.

Światło, woda i dźwięk rozpoczęły prezydencję

zobacz więcej

– Tę sytuację odkryły dzieci z sąsiedniego Starego Miasta – Maciek i Halszka – i o tym opowiedzą, i opowiadać będą przez całe lato warszawskiej publiczności, która mam nadzieję, przyjdzie tak licznie jak dzisiaj na warszawskie fontanny – dodał Matusiak.

– W tym roku znowu zostałem mile zaskoczony. Bardzo podobał mi się pomysł na historię, efekty specjalne, zabawa światłem. Muzyka była dobrana perfekcyjnie – powiedział pan Dawid, który co roku uczestniczy w pokazie fontann.

Z kolei pani Ani najbardziej przypadł do gustu Bazyliszek. – Najbardziej podobał mi się legendarny, zielony stwór. Był on jedną z lepszych animacji, bo był wyraźnie widoczny z miejsca w którym stałam – zaznaczyła. – Uśmiech na mojej twarzy wywołały również dzieci, które cudownie bawiły się w całej opowiedzianej przygodzie – podsumowała pani Ania.

Widowisko zakończyło się pokazem fajerwerków.

Podzamcze miejscem rekreacji i relaksu

Podczas majówki widowisko „Światła wody” będzie można oglądać również w sobotę i niedzielę o godz. 21. Pokaz trwa 25 minut i będzie prezentowany w każdy piątek i sobotę od 1 maja do 26 września (w maju i we wrześniu o godz. 21, w czerwcu, lipcu i sierpniu o godz. 21.30).

Multimedialny Park Fontann to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Od jego otwarcia w 2011 roku miejsce to stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji stolicy, zarówno dla jej mieszkańców, jak i turystów. Dzięki fontannom i imprezom, które Stołeczna Estrada organizuje na tym terenie (między innymi Wianki nad Wisłą), Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji i relaksu.

(fot. PAP/Marcin Obara)

źródło:

Zobacz więcej