RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mafia mieszkaniowa przejęła dom pani Elżbiety? Przestępcy wykorzystują ludzi w trudnej sytuacji

Najnowsze

Popularne

Bezlitośni przestępcy wykorzystują zdesperowanych ludzi. Mafia mieszkaniowa wyszukuje tych, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji, pożycza im pieniądze, ale potem zabiera oddane w zastaw mieszkanie. Jak relacjonuje reporter „Wiadomości” TVP1 Leszek Dawidowicz, Prokuratura Okręgowa w Warszawie bada pod tym kątem sprawę przejęcia domu pani Elżbiety Łukawskiej w Łomiankach.

Tonęli w długach i chwycili się brzytwy. Mafia mieszkaniowa niszczy ludzi

Sytuacja może wydawać się bez wyjścia. Czasem szybko potrzebujemy pieniędzy. Ale bank nie chce pożyczki nam udzielić. Wtedy ktoś namawia nas na...

zobacz więcej

W Łomiankach pod Warszawą nowy właściciel próbował brutalnie przejąć dom pani Elżbiety. Bez komornika, bez sądu. Wysłał wynajęte osoby, które zniszczyły ogrodzenie, klamki, drzwi tarasowe. Rozbili nawet toaletę.

Pani Elżbieta z przerażeniem wspomina rozmowę z jednym z „egzekutorów”. – Mówił, że to jest wszystko jego, że mamy się stąd wyprowadzać. Jeżeli tego nie zrobimy, to on będzie tutaj przeprowadzał tak zwany remont. Czyli będzie wszystko niszczył – opowiada.

Zdaniem nowego właściciela, dług pani Elżbiety to obecnie ponad 700 tys. złotych. Kobieta twierdzi, że została zmuszona do podpisania sprzedaży domu za 50 tys. zł. Prokuratura prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić tę sprawę.

„Czyściciele kamienic” w warszawskich Włochach. „Od 2 lat trwa nieustający remont. Nie ma okien, nie ma drzwi”

– Od dwóch lat trwa nieustający remont. Któremuś z robotników omsknęła się ręka i dziura jest u sąsiadów. Mi termę przewiercono, ponieważ też ręka...

zobacz więcej

„Mówił, że to wszystko jest jego”

„Wiadomości” dotarły do byłego członka gangu pruszkowskiego, który opowiada, jak można dobrze zarobić na ludzkiej desperacji.

„Często się zdarza, ze ludzie, którzy pożyczają pieniądze, nie mają na oddanie. Wtedy nieruchomość przepada za 1/2, 1/5 ceny – relacjonuje. Niestety, w Polsce działa coraz więcej takich grup, wykorzystujących ludzi w sytuacji bez wyjścia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej