RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Rozstrzygnijmy wybory w I turze”. Kaczyński: to hasło może być skierowane do komisji wyborczych

– Po doświadczeniach z wyborami samorządowymi, wymagana jest najdalej idąca ostrożność (podczas liczenia głosów – red.) – powiedział lider PiS Jarosław Kaczyński podczas wtorkowej konferencji prasowej. Skomentował w ten sposób nowe hasło Bronisława Komorowskiego: „Rozstrzygnijmy wybory w I turze”.

Wajda, Olbrychski i Sonik „głosują” na Komorowskiego. Chcą „rozstrzygnąć wybory w I turze”

„Rozstrzygnijmy wybory w pierwszej turze” – pod takim hasłem ma przebiegać finał kampanii ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława...

zobacz więcej

– Oczywiście każdy ma prawo do marzeń, ale tu chciałbym wykorzystać okazję, żeby zwrócić się publicznie do przewodniczącego PKW, żeby wziął to hasło pod uwagę – zaapelował lider Prawa i Sprawiedliwości.

- Hasło może być traktowane – nie twierdzę, że taka jest intencja – jako coś, co jest skierowane do komisji wyborczych obwodowych, a nie do wyborców - przekonywał Kaczyński. Jak dodał, po doświadczeniach z wyborami samorządowymi „konieczna jest duża ostrożność”.

Przewodniczący PiS zwrócił się także z apelem o akredytowanie na wybory prezydenckie zagranicznych obserwatorów. Podkreślił, że biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wybory samorządowe, są wszelkie przesłanki, by wybory prezydenckie były obserwowane.

Spot wyborczy Bronisława Komorowskiego, który zaniepokoił lidera PiS:Zobacz wyniki sondaży prezydenckich

„Zdaniem moim, zasadniczym postulatem jest umowa”. Kukiz wykorzystał w spocie słowa marszałka Piłsudskiego

Wybory prezydenckie zbliżają się nieuchronnie – kolejni kandydaci starają się przyciągnąć uwagę wyborców nowymi spotami telewizyjnymi. Z początkiem...

zobacz więcej

Popularność Kukiza „sondażowa”

Zapytany, czy obawia się, że Paweł Kukiz mógłby zabrać głosy Andrzejowi Dudzie zwrócił uwagę, że sukcesy Kukiza są co prawda widoczne, ale na razie są „sondażowe”.

Natomiast „jeśli chodzi o o drugą rundę wyborów, to będziemy o tym rozmawiali po pierwszej” – mówił Jarosław Kaczyński.

W sprawie In vitro ramię w ramię z Dudą

Jarosław Kaczyński podkreślił również, że w sprawie zapłodnienia in vitro kieruje się nauczaniem Kościoła. Dodał, że poglądy jego i kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy są w tej kwestii zbliżone.

Na początku tego miesiąca Sejm odrzucił projekt autorstwa PiS, zakazujący procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

Zobacz wyniki sondaży prezydenckich

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej