RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premiera filmu „Apartament”. Twórca muzyki: film jest o ucieczce papieża do prostoty

– Zadanie było na tyle trudne i poważne, że nie chcieliśmy do tego podchodzić bardzo majestatycznie, czyli nie chcieliśmy dokładać tego, co tam (w tej historii - red.) już było. (...) Podejście do muzyki miało być zaskoczeniem – powiedział TVP Info Radzimir Dębski, twórca muzyki do filmu „Apartament”.

Te nagrania Jana Pawła II widzieli tylko nieliczni. W poniedziałek uroczysta premiera „Apartamentu”

Nigdy dotąd niepublikowane nagrania z prywatnych wyjazdów Jana Pawła II zobaczą widzowie filmu „Apartament”, który 15 maja wchodzi do kin. To...

zobacz więcej

„Apartament” to film, który ukaże nigdy dotąd niepublikowane nagrania z prywatnych wyjazdów Jana Pawła II w góry. Film wchodzi do kin 15 maja. Natomiast już w poniedziałek 27 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta premiera.

– Podejście do muzyki miało być zaskoczeniem, przejawem świeżości, innym podejściem do tematu, który już wielokrotnie był poruszany. Chodziło o to, aby z muzycznego punktu widzenia, rzucić nowe światło na sytuacje, które są bardzo proste – mówił TVP Info Dębski.

Dodał, że film jest o „ucieczce” Jana Pawła II przed „dużymi komnatami i skomplikowaniem codziennego życia do prostoty i do spokoju”.

Reżyser „Apartamentu” zdradza szczegóły: to film o ludziach, a nie pokojach

– Wchodzimy do środka, do apartamentu, ale to nie są ściany – w Watykanie „apartamentem” nazywani byli ludzie, którzy byli wokół papieża –...

zobacz więcej

„To film o ludziach, a nie pokojach”

Także reżyser filmu, Maciej Czajkowski uchylił rąbka tajemnicy nt. obrazu. W niedzielę na antenie TVP Info mówił: – Wchodzimy do środka, do apartamentu, ale to nie są ściany – w Watykanie „apartamentem” nazywani byli ludzie, którzy byli wokół papieża.

Producentami filmu są: TVP, TBA Group i Centrum Jana Pawła II. Obraz wyreżyserował Maciej Czajkowski. Autorem muzyki jest Radzimir Dębski.

źródło:
Zobacz więcej