„Komorowski to rezydent. Chciał sprzedać lasy, aby spłacić roszczenia żydowskie”

– Roszczenia żydowskie, wysunięte jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, wycenione wtedy były na ponad 60 mld dolarów. Nie mówi się o tym, ale teraz nie tylko diaspora żydowska, ale także państwo żydowskie wysuwa te roszczenia. Jak dowiedzieliśmy się z przecieków administracji amerykańskiej, prezydent rezydent Komorowski nosił się z zamiarem sprzedaży Lasów Państwowych, aby spłacić te roszczenia – mówił w programie „Polityka przy kawie” w TVP1 Grzegorz Braun, kandydat na urząd prezydenta Rzeczpospolitej.

Grzegorz Braun kilkakrotnie w programie „Polityka przy kawie” TVP1 wracał do tematu „roszczeń żydowskich”.

– Roszczenia żydowskie wysuwane są wobec Polski w ostatnich kilkunastu latach są już coraz bardziej bezczelnie. Te roszczenie nie spotykają się niestety z właściwym odporem – mówił Braun. Zarzucił m.in. Bronisławowi Komorowskiemu, że ten chciał podjąć inicjatywę sprzedaży Lasów Państwowych, aby z uzyskanych środków spłacić te roszczenia.

„W sprawie Ukrainy musimy pilnie zadeklarować neutralność”

Gość programu „Polityka przy kawie” odniósł się także do konfliktu na Ukrainie i ewentualnego zaangażowania Polski w tę sprawę. – Polska powinna pilnie zadeklarować neutralność, zbroić się po zęby, ale do wojny nie iść – mówił Braun. Zaznaczył, że „państwo polskie istnieje tak dalece problematycznie, że wyprowadzanie jakichkolwiek sił poza granice tego państwa może skończyć się tragicznie”.

teraz odtwarzane
„Tarcza antyrakietowa Wisła, to pic na wodę, fotomontaż”

Mull zadowolony z wyboru Patriotów do zestawu „Wisła”. „Polska pozyska najlepszy na świecie system obrony”

Decyzja o wyborze systemu Patriot dla polskiej obrony powietrznej stanowi ważny etap współpracy na rzecz bezpieczeństwa między Polską i Stanami...

zobacz więcej

Braun powiedział też, że należy zwiększyć budżet armii, który według niego powinien wynieść co najmniej 3 proc. PKB. Zaznaczył także, że modernizacja polskiej armii rozwija się w niewłaściwym kierunku. – Polityka zakupowa armii nie jest zdeterminowana rozeznaniem realnym sytuacji geopolitycznej Polski – ona jest wypadkową nacisków, wpływów i lobbingu – mówił Braun.

Dodał, że obecna polityka zakupowa nie zapewnia Polsce „realnego potencjału odstraszania”. – Tzw. tarcza antyrakietowa „Wisła”, to jest tylko sposób na to, aby przyjaciele pana prezydenta rezydenta mogli wyciągnąć jeszcze więcej pieniędzy z kieszeni polskich podatników. To jest pic na wodę, fotomontaż – zaznaczył Braun. – Bo co ona przykryje? Może budynki użyteczności publicznej w Warszawie – dodał.

Według niego najlepszym zapewnieniem bezpieczeństwa Polski będzie broń jądrowa. – O to trzeba się starać i nie trzeba tego owijać w bawełnę – mówił Braun, według którego obecne sojusze militarne Polski nie są dla nas partnerskie. – Bardzo wierzę w dobre interesy. Sojusze to jest wielkie słowo. Teraz mamy ich bardzo wiele, ale, jak to mówi jedna z moich ulubionych postaci filmowych >>rżną nas na kasie<<. Musimy dopłacać do sojuszy, więc to nie są żadne sojusze – zaznaczył.
teraz odtwarzane
Braun do emigracji: wracajcie, kiedy obalimy władzę warszawską

Pracujecie tam kochani rodacy i czekajcie na moment, kiedy tę władzę warszawską zdołamy obalić. Wtedy wracajcie

Wyjeżdża coraz więcej Polaków. Emigracja bliska rekordu

W 2013 r. za granicą przebywało 2,2 mln Polaków; rok wcześniej było ich 2,13 mln. Obecnie poza krajem mieszka 1,41 mln więcej naszych obywateli niż...

zobacz więcej

Braun do emigracji: wracajcie, kiedy obalimy władzę warszawską

Gość „Polityki przy kawie” mówił także o polskiej emigracji. Jego zdaniem Polacy zaczną wracać do kraju, kiedy „państwo polskie przestanie zniechęcać do siebie”. Zaznaczył jednak, że nie wystarczą kosmetyczne zmiany, aby zachęcić Polaków do powrotu – potrzeba zmian systemowych.

– Ja nie mówię ludziom, żeby wracali. Mówię im: „pracujecie tam kochani rodacy i czekajcie na moment, kiedy tę władzę warszawską zdołamy obalić. Wtedy wracajcie” – zaznaczył Braun. – Na razie dbajcie o swoje rodziny; dbajcie o to, abyście mogli godnie wychowywać swoje dzieci, ale pamiętajcie o tym, że jesteście Polakami. Wróćcie tutaj, kiedy wybije godzina – dodał.


Zobacz cały program „Polityka przy kawie”

Zobacz wyniki sondaży prezydenckich

źródło:
Zobacz więcej