RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Delfiny w Bałtyku! Kajakarzom udało się nagrać niezwykły film

Walenie towarzyszyły przez dłuższy czas grupie podczas wycieczki (fot. youtube.com/frede Jensen)
Walenie towarzyszyły przez dłuższy czas grupie podczas wycieczki (fot. youtube.com/frede Jensen)

Najnowsze

Popularne

Dwa delfiny zostały uchwycone na nagraniu wideo w okolicach szwedzkiej Karlskrony, dokąd przypływają promy z Polski. Według naukowców coraz cieplejsze wody Morza Bałtyckiego stają się atrakcyjne dla tych ssaków.

Japończycy próbują ratować delfiny. Ocean wyrzucił na brzeg ponad sto osobników

Ponad sto delfinów wyrzucił na brzeg ocean w Japonii. Ssaki znalazły się na plaży w prefekturze Ibaraki na północ od Tokio. Zaalarmowana została...

zobacz więcej

Dwa wynurzające się delfiny – jeden z nich duży, drugi mniejszy – zostały nagrane przez duńskich kajakarzy. Walenie towarzyszyły przez dłuższy czas grupie podczas wycieczki, aż do portu w Jaernavik pod Karlskroną. Opublikowany przez Duńczyków film w serwisie YouTube szybko zdobył popularność.

– Bardzo trudno było nagrać delfiny, gdyż lubią one pływać przed kajakami, więc tylko kilka razy udało nam się uchwycić je na filmie – opowiadał autor nagrania Frede Jensen.

O obecności ssaków informował wcześniej inny świadek

Wcześniej o wizycie delfinów w archipelagu Karlskrony doniósł inny świadek. Ssaki pojawiły się w pobliżu wyspy Verkoe, gdzie cumują przypływające z Gdyni promy Stena Line.

Według zoologa z Uniwersytetu w Linkoepingu, Matsa Amundina, delfiny prawdopodobnie zawędrowały do Karlskrony, poszukując pożywienia. Mogły wpłynąć do Morza Bałtyckiego z Oceanu Atlantyckiego (w okolicach Szkocji), podążając za ławicą śledzi.

Jak podkreśla naukowiec, w związku z ociepleniem wód Bałtyku, wizyty tych waleni będą coraz częstsze. Dotychczas delfiny bardzo rzadko spotykane były na tym obszarze.

Zobacz nagranie:

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej