RAPORT

Pogarda

Kolejne szokujące wideo islamistów: z zimną krwią zabili trzydziestu chrześcijan

Najnowsze

Popularne

Państwo Islamskie nie przestaje zaskakiwać świata swoją brutalnością. Islamiści opublikowali właśnie nowe nagranie, na którym widać prawdopodobnie egzekucję trzydziestu etiopskich chrześcijan w Libii – informuje BBC News.

Państwo Islamskie pokazało w internecie kolejną egzekucję

Egipski odłam Państwa Islamskiego (IS) rozpowszechnił w internecie w nocy z piątku na sobotę kolejne nagranie wideo przedstawiające ścięcie...

zobacz więcej

Na krwawym nagraniu wideo widać dwie grupy ludzi. Członków jednej z nich bojownicy ścinają bestialsko na plaży, a drugiej mordują strzałami w tył głowy na pustyni. Przedstawiciel islamistów grozi, że zakładnicy umrą, jeśli nie przejdą na islam, albo jak nie zapłacą podatku.

Kim są ofiary?

Ofiarami są najprawdopodobniej członkowie Etiopskiego Kościoła, schwytanymi w Libii przez dżihadystów, powiązanych z Państwem Islamskim. Trwający 29 minut film jest bardzo podobny do innego, przedstawiającego egzekucję Koptów, czyli egipskich chrześcijan. Zamieszczono je w internecie w lutym.

Autentyczności nagrania nie potwierdzono. Etiopski minister ds. informacji Redwan Hussein podkreślił, że jego rząd próbuje ustalić narodowość ofiar. Potępił również zabójstwo, nazywając je zbrodnią przeciwko ludzkości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej