RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kolejne szokujące wideo islamistów: z zimną krwią zabili trzydziestu chrześcijan

Państwo Islamskie nie przestaje zaskakiwać świata swoją brutalnością. Islamiści opublikowali właśnie nowe nagranie, na którym widać prawdopodobnie egzekucję trzydziestu etiopskich chrześcijan w Libii – informuje BBC News.

Państwo Islamskie pokazało w internecie kolejną egzekucję

Egipski odłam Państwa Islamskiego (IS) rozpowszechnił w internecie w nocy z piątku na sobotę kolejne nagranie wideo przedstawiające ścięcie...

zobacz więcej

Na krwawym nagraniu wideo widać dwie grupy ludzi. Członków jednej z nich bojownicy ścinają bestialsko na plaży, a drugiej mordują strzałami w tył głowy na pustyni. Przedstawiciel islamistów grozi, że zakładnicy umrą, jeśli nie przejdą na islam, albo jak nie zapłacą podatku.

Kim są ofiary?

Ofiarami są najprawdopodobniej członkowie Etiopskiego Kościoła, schwytanymi w Libii przez dżihadystów, powiązanych z Państwem Islamskim. Trwający 29 minut film jest bardzo podobny do innego, przedstawiającego egzekucję Koptów, czyli egipskich chrześcijan. Zamieszczono je w internecie w lutym.

Autentyczności nagrania nie potwierdzono. Etiopski minister ds. informacji Redwan Hussein podkreślił, że jego rząd próbuje ustalić narodowość ofiar. Potępił również zabójstwo, nazywając je zbrodnią przeciwko ludzkości.

źródło:
Zobacz więcej