RAPORT

Pogarda

Zaczepiał i dotykał podwładną. Były policjant wydziału kryminalnego skazany za stalking

Były policjant wydziału kryminalnego ostródzkiej policji został skazany za stalking podwładnej (fot. arch. PAP/ PAP/Radek Pietruszka)
Były policjant wydziału kryminalnego ostródzkiej policji został skazany za stalking podwładnej (fot. arch. PAP/ PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Były policjant wydziału kryminalnego ostródzkiej policji został skazany za stalking podwładnej. Mężczyzna miał podwładną nagabywać, zaczepiać i dotykać. Po ujawnieniu sprawy odszedł na emeryturę.

Dręczył kobietę sms-ami, próbował porwać. Zarzut stalkingu dla 32-latka

Chciał wraz z kolegą uprowadzić 25-letnią kobietę, nękał ofiarę setkami sms-ów. Usłyszał zarzuty stalkingu oraz usiłowania pozbawienia wolności z...

zobacz więcej

Rozpoznający tę sprawę sąd w Ostródzie uznał byłego już zastępcę naczelnika wydziału kryminalnego ostródzkiej policji Mikołaja P. winnym stalkingu, tj. uporczywego nękania podwładnej mu policjantki i skazał go za to na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Według rzeczniczki prasowej Sądu Okręgowego w Elblągu Doroty Zientary sąd uznał, że policjant Mikołaj P. od maja do listopada 2012 roku mimo sprzeciwu kobiety wielokrotnie ją zaczepiał, nagabywał, dotykał, składał propozycje umówienia się z nim na spotkanie towarzyskie, a dwa razy pocałował w policzek.

Ma listownie przeprosić kobietę i zapłacić jej 13 tys. zł kosztów

– Wyrok stwierdza także, że Mikołaj P. wysłał pokrzywdzonej propozycję spotkania na jej prywatny telefon, czym wzbudził w pokrzywdzonej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszył jej prywatność – poinformowała sędzia Zientara i dodała, że na mocy tego wyroku Mikołaj P. dodatkowo ma listownie przeprosić nękaną kobietę oraz zapłacić jej ponad 13 tys. zł tytułem zwrotu kosztów, jakie poniosła ona wynajmując sobie mecenasa.

Nękał sąsiadkę; odpowie za stalking

Zarzuty stalkingu usłyszał 45-letni mieszkaniec Warszawy, który nękał swoją sąsiadkę wiadomościami SMS i „głuchymi” telefonami. Mężczyźnie, który...

zobacz więcej

– Wyrok ten nie jest prawomocny, a pełnomocnicy oskarżonego już złożyli apelację – powiedziała sędzia Zientara dodając, że sprawa ta toczyła się za zamkniętymi drzwiami, a jawny jest w niej jedynie wyrok.

Pokrzywdzona kobieta jest żoną i matką

Pokrzywdzona w tej sprawie kobieta była żoną i matką. Jak ustaliła PAP w źródłach znających akta sprawy kobieta nie była zainteresowana spotkaniami z zastępcą naczelnika P. i gdy on nie przyjmował tego do wiadomości, policjantka poinformowała o sprawie związki zawodowe. Przedstawiciele związków zaś poinformowali władze ostródzkiej policji.

– Po otrzymaniu informacji zastępca komendanta tej jednostki przekazał sprawę zarówno do prokuratury, jak i biura spraw wewnętrznych. Konsekwencją tego było, najpierw dla zachowania obiektywizmu i bezstronności postępowania, odsunięcie zastępcy naczelnika od obowiązków służbowych, a mając informacje od prokuratora o przedstawieniu podwładnemu zarzutu, komendant powiatowy policji w Ostródzie zawiesił go w wykonywaniu obowiązków służbowych – poinformowała rzeczniczka prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic. Dodała, że w lutym 2014 r. policjant Mikołaj P. przeszedł na emeryturę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej