RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Głuchołazy: pijana matka przysypiała na ławce. 8-letni syn próbował się nią opiekować

Szokujące zapisy monitoringu miejskiego w Głuchołazach (woj. opolskie). Kompletnie pijana kobieta chwiała się i przysypiała na ławce, a obok siedział jej ośmioletni syn, który próbował się nią opiekować. Oboje trafili na policję. Dziecko – jak zapewnia straż miejska – jest już bezpieczne.

Matka z 4 promilami wiozła dzieci do domu

38-letnia kobieta wiozła czwórkę swoich dzieci mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Kobietę wypatrzył na drodze jeden z kierowców, który...

zobacz więcej

– Pracownicy monitoringu są wyczuleni na nietypowe zachowania. To było nietypowe: siedząca kobieta, niereagująca na dziecko obok, które próbowało ją zaczepiać, bawić się, w końcu obudzić. Ona próbowała coś robić, a to dzieciątko przytuliło się do ręki. Scena smutna – opowiada Tomasz Dziedziński, komendant straży miejskiej w Głuchołazach.

Osoba obsługująca monitoring zadzwoniła na policję z prośbą o wysłanie patrolu i sprawdzenie, czy kobiecie nic się nie stało, brana była pod uwagę ewentualność, że może być chora i potrzebuje pomocy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kobieta jest po prostu pijana. Miała 2,5 promila. Z dzieckiem trafiła na policję. Wezwana babcia zabrała dziecko i w najbliższym czasie będzie się ono znajdowało pod jej opieką.

W czwartek sprawą 28-letniej kobiety ma się zająć sąd rodzinny. Grozi jej ograniczenie prawa rodzicielskiego, ale też poważniejsze konsekwencje – zależnie od kwalifikacji czynu.

źródło:
Zobacz więcej