Te nagrania Jana Pawła II widzieli tylko nieliczni. W poniedziałek uroczysta premiera „Apartamentu”

Nigdy dotąd niepublikowane nagrania z prywatnych wyjazdów Jana Pawła II w góry. To właśnie będą mogli już niebawem zobaczyć widzowie filmu „Apartament”, który 15 maja wchodzi do kin. Już w poniedziałek, 27 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera. To nieśpieszna, mądra opowieść o człowieku, który zmienił świat, ale sam nigdy się nie zmienił. Koproducentem dokumentu jest Telewizja Polska.

Polska czuwała w 10. rocznicę śmierci JPII. Znicze na ulicach, modlitwy i... sztafeta na basenie

Warszawiacy uczcili w czwartek pamięć papieża Jana Pawła II w 10. rocznicę jego śmierci. W modlitewnym czuwaniu na placu Piłsudskiego wzięło udział...

zobacz więcej

Wraz z TVP, producentami filmu są TBA Group i Centrum Jana Pawła II. Obraz wyreżyserował Maciej Czajkowski. Autorem muzyki jest Radzimir Dębski.

„Apartament” jest intymną opowieścią o pontyfikacie Jana Pawła II. Zawiera m.in. nagrania, które powstawały w czasie nieoficjalnych wyjazdów papieża w góry w latach 1991-2004. Brało w nich udział zaledwie kilka osób i nigdy nie były relacjonowane przez media.

W alpejskiej scenerii

O Janie Pawle II opowiadają uczestnicy górskich wycieczek: kard. Stanisław Dziwisz, Arturo Mari, Egildo Biocca – przyjaciel i członek watykańskiej żandarmerii (nigdy wcześniej nie wypowiadał się przed kamerami) oraz mieszkańcy alpejskiej wioski, którzy przez parę tygodni w roku byli sąsiadami przyszłego świętego.

Z tych opowieści oraz z archiwalnych zdjęć wyłania się portret przywódcy państwa kościelnego, który prywatnie żył w sposób niebywale skromny, prosty, bez majestatu i celebry. To spokojna, nieśpieszna, mądra opowieść o człowieku, który zmienił świat, ale sam nigdy się nie zmienił.

źródło:
Zobacz więcej