RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Sondaż TNS dla „Wiadomości”: PO wyraźnie przed PiS. Tylko cztery partie w nowym Sejmie

38 proc. badanych poparłoby na początku kwietnia Platformę Obywatelską – wynika z sondażu TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1. Prawo i Sprawiedliwość (w bloku z Solidarną Polską i Polską Razem) mogłoby liczyć na 30 proc głosów. PO w porównaniu do poprzedniego badania zwiększyło swoją przewagę nad PiS-em z dwóch do ośmiu punktów procentowych. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD i PSL.

Sondaż TNS dla „Wiadomości”: 36 proc. dla PO, 34 proc. – PiS. Cztery partie w Sejmie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, na Platformę Obywatelską głosowałoby 36 proc. wyborców. Na drugim miejscu, tuż za PO, jest Prawo i...

zobacz więcej

Trzecią pozycję w sondażu zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej, który zyskał jeden punkt procentowy w porównaniu z poprzednim sondażem. Teraz partię Leszka Millera popiera 6 proc. badanych. W Sejmie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które z kolei straciło jeden punkt procentowy i w kwietniu ma 5 proc. poparcia.

Do Sejmu nie dostałaby się partia KORWiN i Twój Ruch. Formacja Janusza Korwin-Mikkego znalazła się tuż pod progiem wyborczym i może liczyć na 4 punkty procentowe (wzrost o jeden procent. Nie zmieniło się poparcie dla ugrupowania Janusza Palikota i nadal chce na nią głosować tylko 1 proc. badanych.

Na takie same poparcie mogą liczyć Kongres Nowej Prawicy oraz Ruch Narodowy. Również 1 proc. badanych wskazało „inną partię”, a 13 proc. respondentów nie wie, na kogo głosować.

Sondaż TNS Polska: PiS przed PO. Do Sejmu weszłyby też SLD i PSL

Gdyby wybory do Sejmu miały odbyć się w połowie marca, to wygrałoby je PiS z poparciem 32 proc. – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Drugie...

zobacz więcej

Arytmetyka w przyszłym Sejmie

Jeśli chodzi o symulację podziału mandatów w nowym Sejmie, to PO uzyskałaby 240 miejsc, PiS – 195, SLD – 21, a PSL zaledwie 4.

Badanie dla „Wiadomości” TVP1 ośrodek TNS Polska przeprowadził telefonicznie 7 i 8 kwietnia na próbie 1000 dorosłych Polaków.

teraz odtwarzane
Sondaż TNS Polska: Platforma na czele

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej