RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowości w 10. urodziny TVP Kultura! Czym zaskoczy?

Najnowsze

Popularne

Wiosennie i urodzinowo – już wkrótce TVP Kultura zaprezentuje się widzom w nowej oprawie graficznej. Zmiana widoczna będzie na antenie już od 11 kwietnia. Tego dnia rozpocznie się także urodzinowa kampania promocyjna TVP Kultura.

25 kwietnia jedyny polski kanał telewizyjny w całości poświęcony kulturze będzie obchodził 10-lecie swojego istnienia. To okazja do odświeżenia identyfikacji wizualnej kanału, która ma podkreślać kreatywność, otwartość i bliskość anteny z widzami. 11 kwietnia wprowadzony zostanie nowy logotyp oraz nowa oprawa graficzna. Jej autorką jest młoda artystka, graficzka i ilustratorka Julia Mirny.

Nowy projekt, co charakterystyczne dla TVP Kultura, jest bardzo odważny i wyrazisty. Mocne kolory, ekspresyjne wzory, czcionka na bazie malowanych liter oraz wycięte, animowane twarze to jego znaki rozpoznawcze.

„Różne twarze kultury”

– Twarz zdradza charakter, emocje, jest symbolem tożsamości. Zmieniające się twarze występujące w animacjach można interpretować jako różne twarze kultury lub też – bardziej dosłownie – jako twarze i oczy widza – opowiada o swoim projekcie Julia Mirny. Animacje przygotowane przez artystkę są humorystyczne i niepokojące zarazem, autorka często sięga do poetyki absurdu. Projekt dopełnia muzyka skomponowana przez siostry Barbarę i Zuzannę Wrońskie z grupy „Ballady i Romanse”.

24 kwietnia 2005 r. – pamiętna data

TVP Kultura powstała 24 kwietnia 2005 r. jako pierwszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej. Jest jedyną w Polsce anteną telewizyjną w pełni poświęconą tematyce kulturalnej.

Obchody 10-lecia TVP Kultura zostały zaplanowane na 25 kwietnia 2015 roku. Z tej okazji odbędzie się uroczysta gala urodzinowa, połączona z wręczeniem dorocznych nagród anteny „Gwarancji Kultury” ( godz. 20:00) i uświetniona koncertem „Inspiracje”, z udziałem takich gwiazd muzycznych, jak: Wojciech Waglewski, Kasia Nosowska, Royal String Quartet, Gaba Kulka, Iza i Łukasz Lach, Dominik Wania, Motion Trio, Maciej Obara, Włodek Pawlik, Zbigniew Wodecki, Natalia Przybysz, Mateusz Pospieszalski. Muzycy wystąpią w składach specjalnie zaaranżowanych na tę uroczystość. Wydarzenia można będzie śledzić „na żywo” na antenie TVP Kultura.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej