RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Nigdy nie lubiłam Nirvany, wolałam Oasis”. Szczere wyznanie córki Kurta Cobaina

Córka Kurta Cobaina powiedziała, że czułaby się niezręcznie gdyby była fanką Nirvany (fot. Facebook)
Córka Kurta Cobaina powiedziała, że czułaby się niezręcznie gdyby była fanką Nirvany (fot. Facebook)

Frances Bean Cobain, ma dziś 22 lata i jest jedyną córką lidera Nirvany Kurta Cobaina. Właśnie udzieliła szczerego wywiadu magazynowi „Rolling Stone”, w którym opowiedziała m.in. o życiu z piętnem „córki Cobaina” i toksycznej relacji swoich rodziców.

20 lat bez Kurta Cobaina; odsłonią pomnik lidera Nirvany

Nie mógł znieść tego, co muzyczny biznes uczynił z nim i z jego muzyką – tak napisał w swoim pożegnalnym liście. Zastrzelił się 5 kwietnia 1994...

zobacz więcej

– Kurt mógłby stać się kolejnym facetem, który zostawia swoją rodzinę w najmniej spodziewanym momencie. Ale nie stał się nim. Zamiast tego zainspirował ludzi, by uczynili go niemal świętym i postawili na piedestale. Po śmierci stał się jeszcze bardziej sławny, niż był za życia – mówi w wywiadzie Frances Bean. To pierwsza tak szczera rozmowa z córką lidera zespołu Nirvana. Frances Bean miała zaledwie 20 miesięcy gdy jej ojciec popełnił samobójstwo.

„Nie chciał być pier*** głosem pokolenia”

– Kurt doszedł do takiego etapu, że musiał poświęcić dla sztuki ostatni strzęp tego, kim był. Musiał, bo świat tego od niego oczekiwał. Sądzę, że był to jeden z głównych powodów, dlaczego nie chciał być z nami i uważał, że bez niego wszyscy będą szczęśliwsi. Mój ojciec był ambitny, ale oczekiwania innych go przerosły. Chciał odnieść sukces, ale nie chciał być pier*** głosem pokolenia – przekonuje dziewczyna. Frances Bean długo nie mogła znaleźć porozumienia ze swoją matką, którą oskarżała o roztrwonienie pieniędzy Nirvany oraz zabicie jej kota. Na początku roku postanowiły się pogodzić.

Frances stwierdziła, że jej ojciec był ambitny, ale przerosły go oczekiwania innych (fot. facebook.com/Frances Bean Cobain)
Frances stwierdziła, że jej ojciec był ambitny, ale przerosły go oczekiwania innych (fot. facebook.com/Frances Bean Cobain)

Cobain myślał, że jest gejem

W niepublikowanym dotąd wywiadzie z 1993 roku wokalista zespołu Nirvana – Kurt Cobain, przyznał, że jako nastolatek zastanawiał się, czy jest...

zobacz więcej

„Zawsze wiedziałam, że ich związek był toksyczny”

Córka Cobaina przyznała, że uwielbia utwór „Dumb", bo dobrze oddaje to, jak muzyk postrzegał samego siebie. Lubi też kawałek „Territorial Pissings”, ale nie jest fank,ą Nirvany. – Nigdy nie lubiłam Nirvany, wolałam Oasis. Nie interesowałam się sceną grunge’ową. Czułabym się niezręcznie, gdybym była fanką Nirvany. Miałam około 15 lat, gdy zdałam sobie sprawę, że to byłoby nieuniknione. Gdy jestem w samochodzie i włączam radio, słyszę tatę. Nasza kultura ma pewną obsesję na punkcie zmarłych muzyków, których uwielbiamy stawiać na piedestale – mówi w rozmowie.

Stwierdziła także, że ma świadomość, że ojciec bardzo ją kochał, jednak nie popiera posiadania dzieci tylko po to, by poprawiły one „toksyczną relację między rodzicami”. – Zawsze wiedziałam, że ich związek był toksyczny. I nie zachęcam, by naprawiać relacje robiąc sobie dziecko. A to właśnie chcieli zrobić. Niemniej, widziałam nagrania i listy, które tata do mnie pisał. Wiem, że mnie kochał – mówi 22-latka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej