RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Niewydolność wielonarządowa”. Ostateczne wyniki sekcji zwłok Roberta Leszczyńskiego za kilka tygodni

Przyczyną śmierci Roberta Leszczyńskiego była niewydolność wielonarządowa – tak wskazują wstępne wyniki sekcji zwłok. Badania nie wykazały, by do zgonu doszło na skutek urazu mechanicznego. Ostateczne wyniki poznamy za kilka tygodni.

Czy ktoś przyczynił się do śmierci Roberta Leszczyńskiego? Sekcja zwłok w środę

zobacz więcej

– O szczegółowej przyczynie zgonu będzie można powiedzieć po badaniach dodatkowych, w szczególności toksykologicznych. Na tego rodzaju opinię będziemy musieli poczekać od kilku do kilkunastu tygodni – powiedział TVP Info prok. Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – Na obecnym etapie postępowania udział osób trzecich jest bardzo mało prawdopodobny. – dodał.

Robert Leszczyński zmarł nagle w środę, 1 kwietnia. Miał 48 lat. Według wstępnych podejrzeń dziennikarz zmarł na niezdiagnozowaną cukrzycę. Szybko pojawiły się jednak wątpliwości, czy zgon dziennikarza nie był wynikiem przedawkowania leków lub narkotyków.

Nie żyje Robert Leszczyński, dziennikarz i krytyk muzyczny

Zmarł polski dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński. W 2006 został redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”. Od maja 2007 do lutego 2010...

zobacz więcej

Dziennikarz muzyczny…

Leszczyński urodził się 10 lutego 1967 r. w Olecku. Od 1994 do 2002 r. pracował w „Gazecie Wyborczej”, zajmując się tematyką muzyczną. Jeździł po całym świecie na koncerty i festiwale, przeprowadzając wywiady z czołowymi muzykami, m.in. z zespołami Metallica, Pearl Jam czy z Iggym Popem. Od 2002 r. był jurorem czterech edycji „Idola”. Prowadził ponadto autorski program „Mop Man” w telewizji Polsat. W 2006 r. został redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”. W latach 2007-2010 kierował działem „Kultura” tygodnika „Wprost”. Był rzecznikiem Przystanku Woodstock.

…i działacz polityczny

Leszczyński działał też w polityce. Popierał Unię Wolności, w 2005 r. znalazł się wśród założycieli Partii Demokratycznej i działał w tym ugrupowaniu. W 2011 r. jako członek Ruchu Palikota bez powodzenia kandydował z listy tej partii do Sejmu. Po przekształceniu ugrupowania w Twój Ruch w 2013 r. został członkiem nowej partii. Zaangażowany w działalność polityczną i społeczną, organizował też m.in. demonstracje i koncerty na rzecz Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie i wolnych wyborów na Białorusi.

źródło:
Zobacz więcej