RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tragedia w Kuźni Raciborskiej. Policjant zastrzelił dziecko i żonę, bo chciała od niego odejść?

Nie żyje małżeństwo policjantów oraz ich półtoraroczne dziecko. Strzały padły w mieszkaniu funkcjonariuszy w Kuźni Raciborskiej (woj. śląskie). Oddano je z broni służbowej. Prawdopodobnie mężczyzna zastrzelił żonę i dziecko, a potem popełnił samobójstwo.

Tragedia rodzinna pod Grodziskiem Mazowieckim. Dwie osoby zginęły od kul

Dwie osoby zginęły w strzelaninie pod Grodziskiem Mazowieckim. Do tragedii doszło w sobotę po południu. Na razie nie są znane szczegóły zdarzenia....

zobacz więcej

– W czwartek po godzinie 21.00 otrzymaliśmy informację od mieszkanki bloku wielorodzinnego w Kuźni Raciborskiej o strzałach, które słyszała w mieszkaniu u sąsiadów – mówił TVP Info podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy z pomocą straży pożarnej wyważyli drzwi. Następnie do mieszkania weszli śląscy antyterroryści. Na miejscu tragedii znaleźli ciała kobiety, mężczyzny i dziecka. – Ofiary miały rany postrzałowe – relacjonował podkom. Szymański.

Małżeństwo zmieniało się na służbie

Jak się okazało, w lokalu w bloku przy ul. Świerczewskiego mieszkało małżeństwo funkcjonariuszy z komisariatu policji w Kuźni Raciborskiej wraz ze swoim 1,5-rocznym synem. 40-letnia kobieta wieczorem wróciła do domu ze służby, jej o rok starszy mąż miał się stawić na nocną zmianę.

– Co dokładnie było przyczyną tragedii będzie wyjaśnione w toku prowadzonego śledztwa – powiedział policjant. Jak dodał, „strzały padły z broni służbowej, ale na razie nie wiadomo, czy ta broń należał do policjanta, czy policjantki”. Według wstępnych ustaleń prokuratury, prawdopodobnie mężczyzna najpierw zastrzelił żonę i dziecko, a potem popełnił samobójstwo. Jak podał portal raciborz.pl, policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ciało kobiety i dziecka znaleźli w przedpokoju. Mężczyzna zmarł w fotelu, w prawej ręce trzymając broń.

Problemy małżeńskie?

Według sąsiadów między małżonkami nie układało się już od jakiegoś czasu. Słychać było głośne wymiany zdań i kłótnie. Jak twierdzą mieszkańcy, powodem kłótni miały być podejrzenia o zdradę. Niektórzy uważają, że kobieta chciała odejść od męża i to mogło być przyczyną tego tragicznego zdarzenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej