„In vitro jest całkowitym pogwałceniem praw natury”. „Nie można ludziom łamać sumienia i zmuszać do współfinansowania”

– In vitro w obecnym kształcie jest niedopuszczalne. Niedopuszczalne jest też, abyśmy wszyscy w podatkach zrzucali się na te procedury – powiedział w „Polityce przy kawie” Jacek Wilk kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta. – Gdyby przyroda życzyła sobie, aby jakaś para miała dzieci, to by je miała – stwierdził Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP.

Kłopotek: większość posłów PSL będzie przeciw ustawie o in vitro

– Każdy zachowa się według uznania i sumienia. Nie ma dyscypliny w tej sprawie, ale większość członków PSL będzie głosowała przeciwko ustawie o in...

zobacz więcej

Kandydaci na najwyższy urząd w państwie mówili m.in. o swoich poglądach na temat in vitro. Dla Jacka Wilka, kandydata Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta RP ustawa o in vitro w obecnym kształcie jest niedopuszczalna. Wilk sprzeciwia się zamrażaniu zarodków. - Niedopuszczalne jest też, abyśmy wszyscy w podatkach zrzucali się na te procedury – powiedział. – In vitro powinno być dozwolone w przypadku braku zamrażania nadmiarowych zarodków – wyjaśnił.

Podkreślił, że in vitro nie może być finansowane z pieniędzy publicznych, bo nie można zmuszać ludzi do tego, aby w podatkach płacili na coś, co uważają za niemoralne. – Nie można ludziom w ten sposób łamać sumienia i zmuszać do współfinansowania takich procedur, które uważają za złe – przekonywał Wilk.

„In vitro pogwałceniem praw natury”

Zdaniem Mariana Kowalskiego, kandydata Ruchu Narodowego na prezydenta w istocie chodzi o to, aby prywatne kliniki wykonujące zabiegi sztucznego zapłodnienia miały dostęp do publicznych pieniędzy. – In vitro jest całkowitym pogwałceniem praw natury. Jestem człowiekiem o zasadach konserwatywnych i uważam, że gdyby przyroda życzyła sobie, aby jakaś para miała dzieci, to by je miała. Sam potomstwa nie mam. I z tego powodu nie robię wielkiej rewolucji – powiedział.

teraz odtwarzane
Kandydaci na prezydenta RP „Polacy są niewolnikami we własnym kraju” „System jest bliski niewolnictwu”

Duda i Komorowski poza zasięgiem rywali? „Przybliżoną prawdę sondaże pokażą dopiero przed wyborami”

– Wszystko wskazuje na to, że pierwsze i drugie miejsce (w wyścigu o prezydenturę – red.) są już poza zasięgiem pozostałych rywali – przyznał w...

zobacz więcej

„Polacy niewolnikami we własnym kraju”

Kowalski zdradził, jakie byłyby jego pierwsze decyzje po objęciu fotela prezydenta. – Sprawdzenie, czy w pomieszczeniach prezydenckich nie ma żadnych podsłuchów, to kluczowa kwestia – ocenił. – Dzisiaj Polska jest sparaliżowana przez głupią konstytucję, którą stworzył Kwaśniewski z Mazowieckim – ocenił. Dlatego zabiegłaby o jej zmianę. Kolejną decyzją byłoby wycofanie Polski z konfliktu ukraińsko- rosyjskiego. – Ponieważ nie mamy narzędzi do uprawiania takiej polityki wskutek 25-letnich rządów zdrajców i złodziei – wyliczał Kowalski.

Kolejne postulaty to: przywrócenie kary śmierci, ułatwienie dostępu do broni dla osób niekaranych i zdrowych psychicznie, nie odsyłanie do cywila najlepiej wyszkolonych żołnierzy po 12 latach służby, likwidacja ZUS. Dopytywany dlaczego wcześniej nikt nie przeprowadził tego rodzaju reform odpowiedział, że wówczas Polacy byliby obywatelami we własnym kraju. – A tak są niewolnikami we własnym kraju – przekonywał kandydat narodowców.

Ogórek pomysł na Polskę. Obniżyć podatki, utworzyć armię ochotniczą i napisać prawo od nowa

Napisanie prawa od nowa, ułatwienia w zakładaniu działalności gospodarczej, utworzenie ochotniczej armii na kształt gwardii narodowej - tego między...

zobacz więcej

"Najgorsza konstytucja w historii"

Jacek Wilk przekonywał, że biorąc pod uwagę skalę obciążenia podatkowego i kiedy zliczymy wszystkie obciążenia przypadające na statystycznego Polaka to sięgają one 50 procent przychodu. – A w przypadku osób pracujących na umowę o pracę jest jeszcze gorzej. System jest bliski niewolnictwu – ocenił. Jego zdaniem podatek dochodowy trzeba zlikwidować, po to też, aby zwiększyć przychody państwa. Podkreślił, że zależy mu na pozostawieniu tych podatków, które są na prawdę efektywne. – Najbardziej efektywnym jest podatek VAT, ale jego też trzeba uprościć radykalnie – powiedział.

Jego zdaniem wprowadzenie jednej stawki na wszystko jeszcze bardziej zwiększy jego ściągalność. Podkreślił, że ważne, aby z systemu wyłuszczać dobre elementy, a pozbywać się złych, bezsensownych i skomplikowanych, takich, jak podatek PIT.

Zgodził się ze swoim oponentem, że konstytucja wymaga zmiany. – Mamy w tej chwili najgorszą konstytucję w historii. Zwrócę się do wyborców z zupełnie nowym produktem – powiedział Wilk, jego zdaniem teraz jest świetny moment, aby rozpocząć dyskusję na temat konstytucji.

źródło:
Zobacz więcej