RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Atak na siedzibę Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA; jedna ofiara strzelaniny

(fot. twitter.com/NBC Nightly News)
(fot. twitter.com/NBC Nightly News)

Dwaj mężczyźni usiłowali w poniedziałek staranować samochodem bramę wjazdową do siedziby amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w wielkim obiekcie wojskowym Fort Meade w stanie Maryland. Padły strzały. Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna.

NSA czytała bardzo osobiste maile głównie zwykłych obywateli

W dziewięciu na dziesięć przypadków osobami inwigilowanymi przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) okazali się zwykli internauci,...

zobacz więcej

Reuters informuje, powołując się na amerykańskie media, że strażnicy zastrzelili jednego z mężczyzn w samochodzie i ciężko ranili drugiego. Według telewizji NBC, powołującej się na nieokreślone bliżej źródła, mężczyźni byli przebrani za kobiety, a samochód był kradziony.

Rzeczniczka FBI powiedziała, że nie przypuszcza się, by incydent ten miał związek z terroryzmem. Nie ma na razie żadnych informacji na temat motywów napastników.

Agencja Asociated Press informuje, powołując się na dwie osobistości, które zastrzegły sobie anonimowość, że co najmniej jedna z osób w samochodzie zginęła, kiedy doszło do wymiany strzałów.

Rzeczniczka FBI Amy J. Thoreson poinformowała, że miejsce, w którym doszło do wymiany strzałów jest pod kontrolą. Dodała, że FBI przesłuchuje świadków zajścia.

Jedna z lokalnych stacji telewizyjnych pokazała dwa uszkodzone pojazdy, w tym jeden policyjny, w pobliżu bramy i personel wnoszący do karetki pogotowia rannego mężczyznę w mundurze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej