Raport

Epidemia koronawirusa

Prezenter „Top Gear”… gra na flecie. James May korzysta z przymusowej emerytury

James May (fot. youtube/JM's unemployment tube)

James May korzysta z emerytury w związku z zakończeniem współpracy przez BBC z jego redakcyjnym kolegą Jeremim Clarksonem, z którym współtworzył program motoryzacyjny „Top Gear”. Założył własny kanał na YouTube i opublikował na nim pierwsze nagranie. Znudzony dziennikarz gra na flecie. Po zawieszeniu Clarksona przez zarząd BBC pozostali prezenterzy odmówili dokończenia obecnego sezonu bez niego.

BBC wylała Clarksona. „Granica została przekroczona”

zobacz więcej

52-letni prezenter „Top Gear” gra utwór „Greensleeves”. „Wykonane przez bezrobotnego Jamesa Maya” – podpisał dodane na kanał nagranie.

Jego wideo w kilkanaście godzin obejrzało już blisko 600 tys. internautów

. Awanturnik wśród prezenterów

BBC zmuszona była zwolnić Clarksona z prowadzenia programu „Top Gear” po jego awanturze z producentem programu, Oisinem Tymonem, do której doszło na początku marca. Wcześniej stacja kierowała ostrzeżenia pod adresem Clarksona za używanie „rasistowskiego języka podczas nagrywania programu".

Pobity producent „Top Gear” nie wniesie oskarżenia przeciwko Clarksonowi

– Mój klient chce po prostu szybkiego powrotu do ukochanej pracy w BBC – powiedział adwokat producenta programu „Top Gear”, Oisina Tymona, który...

zobacz więcej

„Top Gear", to jeden z najpopularniejszych programów motoryzacyjnych na świecie. Jest jedną z najbardziej dochodowych produkcji BBC. Liczbę jego widzów w Wielkiej Brytanii szacuje się się na 6,5 mln, co oznacza, że ustępuje jedynie serialom. Na całym świecie program miał 350 mln fanów.

Po zawieszeniu Clarksona przez zarząd BBC prezenterzy James May i Richard Hammond odmówili dokończenia obecnego sezonu bez niego.

Zobacz nagranie Jamesa Maya:

źródło:
Zobacz więcej