RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Cieszę się z poparcia dla Magdaleny Ogórek. To daje pewność drugiej tury dla Dudy”

– Jest pewna grupa wyborców, którzy mają poglądy lewicowe. Rywalizacja o te głosy odbywa się między Magdaleną Ogórek, a urzędującym prezydentem. Cieszę się z tego, że Ogórek ma poparcie, bo to daje szansę, a nawet pewność drugiej tury. W drugiej turze spotkają się urzędujący prezydent i kandydat PiS Andrzej Duda – powiedział Mariusz Błaszczak z PiS w programie „Woronicza 17”. Polityk komentował też wczorajsze wystąpienie Magdaleny Ogórek w programie „Dziś wieczorem”. Jego zdaniem wystąpienie to było poprawne.

Magdalena Ogórek, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na urząd prezydenta Rzeczpospolitej, po raz pierwszy w tej kampanii wystąpiła „na żywo” w programie telewizyjnym. W sobotę, w programie „Dziś wieczorem” TVP Info, kandydatkę SLD gościł Krzysztof Ziemiec. Ogórek zaprezentowała częściowo swój program oraz odniosła się do bieżącej polskiej polityki.

teraz odtwarzane
„Nie wyskakujmy z szabelką wobec państwa, które dysponuje bronią atomową”

„Jeden wywiad wiosny nie czyni”, „bardzo dobrze przemyślany przekaz”. Twitter o wystąpieniu Ogórek

zobacz więcej

Spotkanie Magdaleny Ogórek z mediami komentowali następnego dnia politycy zaproszeni do programu „Woronicza 17” TVP Info.

„Założyła sobie, że pierwszego wywiadu udzieli w mediach publicznych”

Pierwszy głos zabrał Jerzy Wenderlich z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który tłumaczył, dlaczego Ogórek tak długo unikała mediów. – Magdalena Ogórek założyła sobie, że pierwszego dużego wywiadu udzieli w mediach publicznych. To jest początek ofensywy medialnej – mówił Jerzy Wenderlich.

Natomiast pytany pytany czy program gospodarczy, który prezentuje Magdalena Ogórek, nie jest zbyt liberalny dla Sojuszu, odparł: – Cieszy mnie, że Magdalena Ogórek z ofertą do wyborców wychodzi poza program Sojuszu Lewicy Demokratycznej – mówił polityk SLD.

teraz odtwarzane
Wenderlich o Ogórek: To jest początek ofensywy medialnej

Według Beaty Kempy z Solidarnej Polski w wystąpieniu kandydatki SLD było „bardzo dużo ogólników i mało konkretów”, ale ostateczny bilans był raczej pozytywny. – Jak na debiut w polityce, bo trzeba to potraktować jako debiut, to (wystąpienie –red.) oceniam całkiem dobrze. Jednak przekaz, który sformułowała Magdalena Ogórek, musi być zdecydowanie szerszy, bo ostatnio SLD było pod wyborczym progiem – mówiła Beata Kempa.

„Dobrze, że nie chce już pisać prawa od nowa”

– To co zasługuje na uwagę, to pewna refleksja. Magdalena Ogórek nie chce już pisać prawa na nowo, jak pierwotnie mówiła, ale chce zmieniać prawo. Mam nadzieję, że po tej refleksji będzie mówiła to, co mówił prezydent Komorowski, czyli że prawo trzeba poprawiać – tam, gdzie jest złe albo niespójne – powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek z kancelarii prezydenta RP.

teraz odtwarzane
„Mocne dystansowanie się Ogórek od SLD jest trochę dziwne”

„Nie wyskakujmy z szabelką wobec państwa, które dysponuje bronią atomową”. Ogórek w TVP Info o wysłaniu żołnierzy na Ukrainę

Ogórek wyraziła zdziwienie propozycjami wysyłania polskich żołnierzy i broni na Ukrainę. – Nie wyskakujmy z szabelką wobec państwa, które dysponuje...

zobacz więcej

Kierwiński: SLD nie do końca przygotowało Ogórek do występu

Negatywnie o propozycjach kandydatki SLD wypowiedział się Marcin Kierwiński, sekretarz stanu w kancelarii premiera. – Dwie rzeczy były charakterystyczne. Mocne dystansowanie się od SLD. To trochę dziwne. Druga sprawa, że Magdalena Ogórek od początku mówiła, że prerogatywy prezydenta są bardzo nikłe. Natomiast później odkryła, że jako prezydent będzie ingerować w życie gospodarcze, prawo podatkowe. Trochę to niespójne i chyba koledzy z SLD nie do końca przygotowali Magdalenę Ogórek do tego występu – komentował wystąpienie Magdaleny Ogórek w TVP Info Marcin Kierwiński.

Z kolei przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego, Eugeniusz Grzeszczak przyznał, że nie widział wystąpienia Ogórek, ale spotkał się raczej z przychylnymi komentarzami na jego temat. Podkreślił także, że „jeżeli chodzi o fakt, że lewica sięgnęła po tę kandydatkę, to nie jest akt desperacji, a fakt wyborczy”.


Zobacz cały program „Woronicza 17”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej