RAPORT

Wojna na Ukrainie

„To ohydny człowiek”. Kolejne kobiety oskarżają Billa Cosby'ego o gwałt

– Był gwiazdą, był Billem Cosbym – wyrzuciłam to z pamięci aż do czasu, kiedy inne kobiety zaczęły o tym mówić – mówi czterdziestoletnia Sunni Welles, która oskarża aktora o to, że molestował ją seksualnie, gdy była nastolatką. Kolejna kobieta Margie Shapiro, twierdzi, że została wykorzystana przez Cosby'ego gdy miała 19 lat. Już prawie 40 kobiet oskarżyło aktora o napaść na tle seksualnym.

Bill Cosby oskarżony o gwałt. NBC zawiesiła współpracę z komikiem

zobacz więcej

Amerykański aktor Bill Cosby miał podać narkotyki, a potem zgwałcić dwie kobiety, które w czasie zdarzenia były nastolatkami. Po latach zebrały w sobie odwagę, aby podzielić się swoim dramatem ze światem. – Był gwiazdą, był Billem Cosbym - wyrzuciłam to z pamięci aż do czasu kiedy inne kobiety zaczęły o tym mówić. Zrozumiałam, że on to samo zrobił wielu innym. Dziś wiem, że Bill Cosby wykorzystał mnie i nie uważam go już za miłego człowieka. On jest przestępcą i ohydnym człowiekiem. Nie chce się przyznać co zrobił tylu dziewczętom i kobietom – mówi Welles.

„Nie odpowiadam na insynuacje”

Po raz pierwszy aktor został oskarżony o molestowanie seksualne 10 lat temu. Kobieta otrzymała jednak nieujawnioną sumę pieniędzy i sprawa nigdy nie trafiła na wokandę. Do tej pory ponad 40 kobiet oskarżyło Cosby'ego o napaść na tle seksualnym. Z tego powodu stacja telewizyjna NBC zrezygnowała ze współpracy z komikiem. Cosby przestał także zasiadać w radzie Uniwersytetu Temple w Filadelfii. Aktor w wywiadzie dla dziennika „Florida Today” powiedział, że „nie musi odpowiadać na insynuacje”.

Do tej pory Bill Cosby uchodził za przykładnego męża i ojca pięciorga dzieci. Aktor zyskał popularność jako twórca i główna gwiazda popularnego amerykańskiego serialu komediowego „The Bill Cosby Show”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej