RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pożar w... remizie strażackiej. Spłonął drogi sprzęt

Ogień pojawił sie w pomieszczeniu socjalnym remizy (fot.Twoje Info/Łukasz Felsmann)
Ogień pojawił sie w pomieszczeniu socjalnym remizy (fot.Twoje Info/Łukasz Felsmann)

Najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru, do którego doszło w środę w remizie OSP Kiszewo (woj. wielkopolskie). Ogień strawił drogi sprzęt, który strażakom potrzebny jest do pracy. Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na platformę Twoje Info od Łukasza.

Do pożaru doszło we wnętrzu pomieszczenia socjalnego w remizie OSP Kiszewo (woj. wielkopolskie). Obecni na miejscu strażacy od razu przystąpili do akcji, udało się uratować przed płomieniami dwa wozy strażackie.

Na pomoc przyjechały też dwa zastępy straży pożarnej z innych jednostek.

– Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Na miejscu pracowało w sumie 25 strażaków. Akcja gaśnicza trwała około 2 godziny – poinformował asp. Mariusz Walkowiak, dowódca zastępu Państwowej Straży Pożarnej z Obornik.


Pożar 50 belek siana. Zajęły się od wypalanej trawy

Pożar w Bytomiu. Nie żyje jedna osoba; pozostali mieszkańcy kamienicy nie są zagrożeni

Do niezbyt dużego, ale tragicznego w skutkach pożaru doszło w jednej z kamienic w Bytomiu. Ogień zajął jedno z mieszkań. Na miejscu strażacy...

zobacz więcej

Kosztowne skutki

Straty po pożarze są dosyć duże, ponieważ przede wszystkim zniszczony został sprzęt, potrzebny w codziennej pracy strażaków.

– Spłonęły między innymi mundury, hełmy, węże gaśnicze, urządzenie do alarmowania, a to drogi sprzęt. W sumie straty szacuje się na około 80 tysięcy złotych – powiedział Walkowiak.

Remiza nadaje się do remontu, trzeba ją posprzątać i odmalować. Na szczęście będzie ją można jeszcze użytkować. Strażacy z OSP Kiszewo liczą też, że znajdą się ludzie skłonni udzielić pomocy finansowej na nowy sprzęt.

banner
Na szczęscie dwa wozy strażackie nie zostały zniszczone (fot.Twoje Indo/ Łukasz Felsmann)
Na szczęscie dwa wozy strażackie nie zostały zniszczone (fot.Twoje Indo/ Łukasz Felsmann)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej