Paragwaj najszczęśliwszym krajem świata. W czołówce mieszkańcy Ameryki Południowej

Najszczęśliwsi są mieszkańcy krajów Ameryki Południowej (fot. flickr.com/Tim Snell)

Najszczęśliwszym krajem na świecie jest Paragwaj – wynika z badania, które przeprowadził Instytut Gallupa. Badanie objęło mieszkańców 143 państw świata. Okazuje się, że w pierwszej dziesiątce znalazły się jedynie państwa z Ameryki Południowej. Polska uplasowała się dopiero w szóstej dziesiątce.

Australia najlepszym miejscem do życia. Polska na szarym końcu

Australijska stolica wraz z całym swoim okręgiem okazała się być najlepszym miejscem do życia. Takie są wyniki opublikowanego raportu Organizacji...

zobacz więcej

Badanie Instytutu Gallupa zostało przeprowadzone w 143 państwach świata. Respondenci musieli odpowiedzieć na szereg pytań, m.in. czy poprzedniego dnia: uśmiechali się lub śmiali, czy nauczyli się czegoś interesującego, czy byli traktowani z szacunkiem przez cały dzień. Odpowiedzi posłużyły Instytutowi Gallupa do stworzenia indeksu, który pokazał, jakie kraje na świecie są najszczęśliwsze.

Okazało się, że najlepiej żyje się mieszkańcom Ameryki Południowej. Kraje tego kontynentu zajęły 10 pierwszych miejsc w zestawieniu, a ranking wygrał Paragwaj. Nasz kraj znalazł się dopiero w połowie szóstej dziesiątki, z takim państwami jak Włochy, Ghana, Indie i Jamajka.

Najszczęśliwsze kraje świata:

1. Paragwaj
2. Kolumbia
3. Ekwador
4. Gwatemala
5. Honduras
6. Panama
7. Wenezuela
8. Kostaryka
9. Salwador
10. Nikaragua

Wesołe jest życie norweskiego staruszka. Raport o poziomie dobrobytu seniorów

Osobom starszym najlepiej żyje się w Norwegii – wynika z raportu organizacji HelpAge International. Polska w tym zestawieniu zajęła 32. miejsce na...

zobacz więcej

Najszczęśliwsze kraje Starego Kontynentu znalazły się dopiero w drugiej dziesiątce zestawienia. I tak Szwajcaria uplasowała się na 13. pozycji, a Holandia na 20. Wielka Brytania znalazła się z kolei dopiero na końcu czwartej dziesiątki.

Z badania wynika, że najgorzej żyje się mieszkańcom Sudanu. W pierwszej dziesiątce państw zamieszkałych przez najbardziej niezadowolonych obywateli są też m.in. Tunezja, Bangladesz, Serbia, Turcja i Litwa.

Kraje, gdzie mieszkańcom żyje się najgorzej:

1. Sudan
2. Tunezja
3. Bangladesz
4. Serbia
5. Turcja
6. Bośnia i Hercegowina
7. Gruzja
8. Litwa
9. Nepal
10. Afganistan

Paragwaj, Kolumbia i Ekwador to najszczęśliwsze kraje świata (fot. flickr.com/Fernando Gomes)

źródło:
Zobacz więcej