RAPORT

Wojna na Ukrainie

Amerykański milioner przed kamerą przypadkiem przyznał się do morderstwa. „Zabiłem ich”

Durst przypadkiem przyznał się do zbrodni sprzed 15 lat (fot. PAP/EPA/ORLEANS PARISH SHERIFF'S OFFICE)
Durst przypadkiem przyznał się do zbrodni sprzed 15 lat (fot. PAP/EPA/ORLEANS PARISH SHERIFF'S OFFICE)

Zaskakujący finał serialu dokumentalnego „The Jinx” (ang. pech), opowiadającego o przedsiębiorcy z branży nieruchomości Robercie Durście. Mężczyzna, podejrzewany wcześniej o popełnienie morderstw, przypadkiem przyznał się do zbrodni przed kamerą.

W Nowym Jorku padł rekord: 10 dni bez morderstwa

W ciągu ostatnich 10 dni w Nowym Jorku nie popełniono żadnego morderstwa – chwalą się władze miasta. To najdłuższy okres bez ani jednego zabitego w...

zobacz więcej

Durst został aresztowany w sobotę w Nowym Orleanie w związku z podejrzeniami o zabójstwa, których miał się dopuścić wiele lat temu w Los Angeles. Dzień później telewizja HBO wyemitowała ostatni odcinek serialu dokumentalnego „The Jinx”, którego bohaterem jest Durst.

Twórcy skupili się na trzech tajemniczych morderstwach osób związanych z biznesmenem w przeszłości. Po zakończeniu wywiadu z reżyserem Durst wyszedł do łazienki, wciąż mając na sobie mikrofon. – To koniec. Zostałeś złapany. Co ja do diabła zrobiłem? Oczywiście ich zabiłem – mamrotał do siebie.Durst został aresztowany za morderstwo swojej znajomej Susan Berman, która została znaleziona martwa w swoim domu w 2000 roku. Durst był wcześniej podejrzewany o popełnienie tej zbrodni, ale ostatecznie uniewinniono go z braku dowodów.

Podobnie było w przypadku tajemniczego zaginięcia jego pierwszej żony Kathleen McCormac. Kobieta nagle zniknęła w 1982 roku. Durst był podejrzanym, ale nigdy nie postawiono mu zarzutów.

Bogacz z krwią na rękach

Został za to skazany za zabicie swojego sąsiada Morrisa Blacka, którego szczątki zostały odnalezione w rzece. Durst został aresztowany i zwolniony za kaucją w wysokości blisko 300 tys. dolarów. Nie stawił się jednak na przesłuchanie. Złapano go przypadkiem, gdy próbował ukraść kanapkę z kurczakiem z supermarketu. Durst miał wówczas przy sobie pieniądze. Wzbudziło to podejrzenia dotyczące jego stanu psychicznego. U 71–letniego obecnie milionera stwierdzono syndrom Aspergera (rodzaj zaburzenia, które objawia się przede wszystkim upośledzeniem umiejętności społecznych, bez upośledzenia umysłowego).

Został skazany za morderstwo Blacka i odsiedział w więzieniu łącznie dwa lata.

Durst i jego rodzina to właściciele kilkunastu wieżowców na Manhattanie, w tym m.in. budynku Bank of America. Majątek Durstów jest szacowany na blisko 4 mld dolarów. Robert zerwał kontakty z rodzeństwem. Jego osobisty majątek to ok. 65 mln dolarów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej