RAPORT

Pogarda

Dręczył kobietę sms-ami, próbował porwać. Zarzut stalkingu dla 32-latka

Kobieta od kilku dni była nękana przez mężczyznę telefonami i wiadomościami (fot. www.flickr.com/ Patrik Nygren, CC)
Kobieta od kilku dni była nękana przez mężczyznę telefonami i wiadomościami (fot. www.flickr.com/ Patrik Nygren, CC)

Najnowsze

Popularne

Chciał wraz z kolegą uprowadzić 25-letnią kobietę, nękał ofiarę setkami sms-ów. Usłyszał zarzuty stalkingu oraz usiłowania pozbawienia wolności z użyciem przemocy i przedmiotu przypominającego pistolet. 32-letni mieszkaniec gminy Zakrzówek w Lubelskiem sam zgłosił się na policję.

Poznańscy „czyściciele” chcieli zamurować kamienicę z lokatorami

Kamienica przy ulicy Niegolewskich w Poznaniu od dwóch lat jest regularnie „czyszczona” i nie chodzi tutaj o utrzymywanie porządku w budynku, ale...

zobacz więcej

– Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w środę późnym wieczorem na jednej z ulic Kraśnika – relacjonuje rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Renata Laszczka–Rusek. 25-letnia kobieta szła ulicą ze swoją koleżanką, gdy podjechał samochód, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Siłą chcieli wciągnąć ją do samochodu.

Kiedy koleżanka pokrzywdzonej próbowała jej pomóc, jeden z mężczyzn wyciągnął broń i oddał trzy strzały w górę. Nikomu nic się nie stało. Nie doszło do porwania. Sprawcy odjechali.

„Usuwanie błon dziewiczych” – stalker wrabia lekarkę z Chabrowa

Mieszkańcy opolskich Chabrów zasypani ulotkami o wątpliwej treści i pochodzeniu. W ogłoszeniu reklamuje się ginekologiczna klinika, która m.in....

zobacz więcej

Kobiety o wszystkim opowiedziały policjantom. Ci ustalili, że jednym z napastników jest 32-letni mieszkaniec gminy Zakrzówek. W trakcie poszukiwań mężczyzna sam przyszedł do komendy. Po przesłuchaniu go okazało się, że usiłowanie uprowadzenia to nie wszystko.

Kobieta od kilku dni była nękana przez mężczyznę telefonami i wiadomościami. W ciągu kilkunastu dni wysłał do niej ponad tysiąc wiadomości tekstowych. W jego samochodzie policjanci odnaleźli etui na legitymacje policyjną z imitacją odznaki funkcjonariusza policji, kajdanki, spinki metalowe do krawata z oznaczeniami służb mundurowych oraz broń hukową, z której 32-latek oddał strzały w powietrze.

Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Policjanci zatrzymali też jego wspólnika, który odpowie za współudział w tym przestępstwie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej