20 tys. zł kwoty wolnej od podatku? „Skorzystają najbiedniejsi”

Podczas wizyty w Kielcach Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta, pochyliła się nad problemami gospodarki. Zapewniła, że wie jak pomóc młodzieży mierzącej się z bezrobociem oraz że podniesie kwotę wolną od podatku do 20 tys. zł.

„Na kampanię Magdaleny Ogórek wydamy miliony, na tyle nas stać”

– Sojusz Lewicy Demokratycznej to partia na dorobku, to nie Platforma i nie PiS, gdzie na kampanię przeznacza się po kilkanaście milionów złotych,...

zobacz więcej

Poprawa sytuacji młodych ludzi to jeden z priorytetów ubiegającej się o prezydenturę Magdaleny Ogórek. – [Młodzież - przyp. red.] jest rozczarowana, że nie ma reprezentacji wśród polityków, że politycy przypominają sobie o niej podczas kampanii wyborczych. Wtedy bardzo chętnie tematy młodych są eksploatowane i wyciągane. Natomiast zarzucane od razu później – stwierdziła kandydatka SLD.

– Miejsca w radach nadzorczych są zarezerwowane dla rodzin polityków, natomiast młodzi muszą pracować na umowach śmieciowych i muszą z mozołem odnajdywać się na rynku pracy. Wśród młodych ludzi bezrobocie wynosi już ponad 20 proc. To jest zatrważające – oburzyła się Ogórek.

Perspektywa beznadziei

Kandydatka ma pomysł, jak poprawić sytuację młodzieży. – Kształcenie powinno być dostosowane do potrzeb rynku, byśmy nie kształcili młodych z niepotrzebnymi dyplomami. Młodzi mają perspektywę tylko i wyłącznie beznadziei, a Polska ma być krajem, do którego się przyjeżdża, a nie tylko ucieka. Ale by to szło w parze musimy uwolnić energię przedsiębiorców – przekonywała Ogórek.

Rozwiązaniem problemu miałaby być liberalizacja przepisów regulujących gospodarkę. – Przede wszystkim trzeba znieść wszystkie bariery dla przedsiębiorców. Bez napisania prawa od nowa my tego nie osiągniemy. Są rewiry, w których potrzebna jest natychmiastowa zmiana. To ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, kodeks karno-skarbowy i kodeks spółek handlowych – stwierdziła kandydatka.

Podniesie kwotę wolną od podatku

Innym pomysłem, zarzuconym ostatnio przez Sejm, jest wprowadzenie kwoty wolnej od podatku. – W Hiszpanii w przeliczeniu na złotówki jest to 70 tys. złotych rocznie, w Polsce to 3,5 tysiąca. Uważam, że podniesienie tej kwoty do 20 tys. pomoże emerytom, pomoże tym najbiedniejszym. Skorzystają ci, którzy zarabiają poniżej 1,5 tys. – zapewniła.

Ogórek podjęła również temat obronności, poruszany także przez innych kandydatów. – Moje pomysły podobnie widzi generalicja, mam na myśli utworzenie obrony terytorialnej. Żeby to miało ręce i sens, taka forma gwardii narodowej musi liczyć przynajmniej 200 tysięcy osób. Na ten moment jest około 10 tysięcy. Żebyśmy to wszystko mogli realizować potrzebny jest nam spokój u granic. Graniczymy z Federacją Rosyjską i musimy stawiać na dyplomację, na spokój w rozmowach. Pokój jest najważniejszy – zauważyła kandydatka SLD.

Polska jako łąka i „o, jaka śliczna jesteś”. Magdaleny Ogórek kampania na targu

źródło:
Zobacz więcej