RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grupa dzieci biła, kopała, a na koniec przejechała rowerem ciężarną kotkę. Zwierzę nie przeżyło tortur

Dzieci miały bić, kopać, a na koniec przejechać ciężarną kotkę (fot. flickr.com/ Stuart Richards)

Co najmniej sześcioro dzieci w wieku 9 i 10 lat z Urszulina (woj. lubelskie) znęcało się nad ciężarną kotką. Dzieci biły, kopały, a na koniec przejechały rowerem zwierzę, które tych brutalnych praktyk nie przeżyło. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Chełmie.

„Wiele rzeczy się widzi, ale to była egzekucja”. Poszukiwany morderca psa

„Pies został drutem przywiązany do stempla, a następnie zabity bestialsko poprzez zadawanie jakimś tępym narzędziem uderzeń w głowę”- taki...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło we wtorek na terenie szkoły w Urszulinie. Do policji wpłynęło anonimowe zgłoszenie w tej sprawie.

– Co najmniej sześcioro dzieci w wieku 9 i 10 lat zorganizowało sobie taką zabawę, że biły, opluwały i kopały kotkę, a na koniec przejechały ją rowerem. Jedna z dziewczynek kiedy zobaczyła, że coś jest nie tak, zaniosła zwierzę do weterynarza, niestety kotki nie udało się uratować – poinformowała kom. Bożena Szymańska, oficer prasowa KPP we Włodawie.

Policjantom szybko udało się potwierdzić tożsamość sześciorga dzieci. – To są dzieci z normalnych rodzin, pięciu chłopców i jedna dziewczynka– powiedziała Szymańska.

Sprawą zajmie się sąd

Policja przekazała zgromadzone materiały dotyczące przejawów demoralizacji do wydziału rodzinnego i nieletnich chełmskiego sądu. Zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich sąd zadecyduje jakie środki będą zastosowane wobec dzieci. W gamie środków jest między innymi upomnienie, ustanowienie nadzoru odpowiedzialnego rodziców lub opiekuna czy ustanowienie nadzoru kuratora.

Zgodnie z artykułem 426. Kodeksu cywilnego: „Małoletni, który nie ukończył lat trzynastu, nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę”.

źródło:
Zobacz więcej