Eurowizja 2015: Polskę będzie reprezentować Monika Kuszyńska

Była wokalistka Varius Manx Monika Kuszyńska będzie reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji w Wiedniu. Zaśpiewa utwór „In The Name Of Love”. Informacja została oficjalnie podana w programie Agaty Młynarskiej – „Świat się kręci” w TVP1. W 2006 r. Monika Kuszyńska wraz z członkami zespołu Varius Manx miała poważny wypadek samochodowy. Od tego czasu jest sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim.

Punkowcy z zespołem Downa wystąpią na Eurowizji. Będą reprezentować Finlandię i... uchodzą za faworytów

Grupa Pertti Kurikan Nimipäivät to zespół, który w sobotę wygrał preselekcje do konkursu Eurowizji w Finlandii. Jego członkowie to osoby z zespołem...

zobacz więcej

Building Bridges, czyli budujemy mosty to hasło tegorocznej Eurowizji. Z okazji 60. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Telewizja Polska podjęła decyzję, iż w Konkursie zaprezentowana zostanie piosenka z przesłaniem – „In The Name Of Love”, w wykonaniu artystki nietuzinkowej, która w umiejętny sposób łączy popularność z ideą budowania mostu tolerancji – to Monika Kuszyńska.

– Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia – mówi Monika Kuszyńska. – Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych. Most porozumienia między nimi z każdym rokiem się umacnia i wierzę, że pewnego dnia granice zostaną zatarte. Tegoroczne hasło Eurowizji: „Building Bridges” idealnie wpisuje się w tę ideę. Było również inspiracją do napisania tekstu piosenki „In The Name Of Love”. Bo w imię miłości możemy przełamywać wszelkie bariery – dodaje artystka.

Staram się promować ideę łączenia dwóch światów

Sensacja w Niemczech. Wygrał eliminacje do Eurowizji, oddał zwycięstwo rywalce

Niezwykły gest zwycięzcy niemieckiego plebiscytu na reprezentanta kraju w konkursie Eurowizji. Andreas Kummert, który zwyciężył w głosowaniu,...

zobacz więcej

„Będzie znakomitym ambasadorem Polski”

– Hasło tegorocznego festiwalu Eurowizji brzmi „Building Bridges” – budowanie mostów. Monika Kuszyńska potrafi wyrazić tę ideę nie tylko w muzyce – jest znakomitą wokalistką, ale także w swoim życiu – mówi Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP S.A. – Potrafiła, po dramatycznym wypadku, nie tylko wrócić do aktywności na estradzie, ale zaangażowała się też w działania społeczne. Swoim przykładem i ciężką pracą pokazuje, że - nawet, gdy nie można stanąć na nogi w sensie dosłownym – można się jednak podnieść, osiągnąć sukces, a co więcej pomagać innym, którym podnieść się trudno. Pamiętam obraz amfiteatru w Opolu, gdy artystka trzy lata temu znów pojawiła się na festiwalu: owacja na stojąco świadcząca o wielkiej sympatii jaką darzą ją polscy widzowie. Monika Kuszyńska, występując przed wielomilionową widownią Eurowizji, będzie znakomitym ambasadorem Polski.

Monika Kuszyńska debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy. Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wróciła do aktywnego życia, ale przede wszystkim powróciła do swojej pasji, jaką jest śpiewanie.

Monika Kuszyńska będzie znakomitym ambasadorem Polski

Eurowizja 2014: Polacy mogli być wyżej, gdyby nie... jurorzy

Po zmianie reguł głosowania, liczba punktów w Konkursie Piosenki Eurowizji zależała nie tylko od widzów, ale także od jury. Gdyby werdykt zależał...

zobacz więcej

Pierwsza solowa płyta

W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta o wymownym tytule „Ocalona”. Od tego czasu artystka pozostaje aktywna, starając się łączyć sztukę z działalnością społeczną. W lutym 2013 roku Monika została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną i charytatywną na rzecz promowania osób niepełnosprawnych.

źródło:
Zobacz więcej