RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nowicka i Grodzka przeciwne militarnemu wsparciu Ukrainy przez USA

– Konflikt na Ukrainie to wspólna sprawa europejska – odpowiedziała w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info Anna Grodzka na pytanie: czy Polska powinna wspierać wysyłanie broni przez Stany Zjednoczone na Ukrainę. – Trzeba zwołać odpowiednie instytucje i podjąć ewentualną współpracę w tym zakresie. Tu nie ma miejsca na indywidualne działanie i indywidualne decyzje – dodała Wanda Nowicka. Obie kandydatki na prezydenta były zgodne: wojna niczego nie rozwiąże.

Grodzka rusza z kampanią. Adopcja dzieci przez gejów? „Nie robi to dzieciom krzywdy, ale...”

Anna Grodzka zainaugurowała w stolicy kampanię prezydencką. – Polsce potrzebny jest aktywny prezydent i odblokowanie demokracji - powiedziała. W...

zobacz więcej

Wanda Nowicka kandyduje na urząd prezydenta. Wspiera ją m.in. Unia Pracy. Natomiast Anna Grodzka jest kandydatką Partii Zielonych. Obie kandydatki na urząd prezydenta podkreślały w programie „Dziś wieczorem”, że Polska nie powinna podejmować indywidualnych decyzji ws. Ukrainy, ale powinna działać wspólnie z Unią Europejską i NATO.

– To, że jesteśmy w NATO oraz częścią Unii Europejskiej stanowi bardzo poważną tarczę – powiedziała Grodzka. Podkreśliła też, że trzeba być gotowym na agresję i podejmować działania, które zapewnią Polsce bezpieczeństwo, chociaż zaznaczyła, że Polska powinna „wyzbywać się chęci machania szabelką”. – Powinniśmy potraktować poważnie jedność Unii Europejskiej i naszą obecność w NATO – dodała Grodzka.

Nowicka ogłasza start w wyborach. Liczy na głosy tych, co „mają serce po lewej stronie”

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka ogłasza start w wyborach prezydenckich. Poinformowała, że będzie ubiegać się o najwyższy urząd w państwie z...

zobacz więcej

„Tej wojny nie da się wygrać militarnie”

Wanda Nowicka dodała, że w przypadku, kiedy Polska stanie przed decyzją czy wspierać militarnie Ukrainę albo popierać takie wsparcie udzielone np. przez USA, wcześniej „trzeba zwołać odpowiednie instytucje i podjąć ewentualną współpracę w tym zakresie. Tu nie ma miejsca na indywidualne działanie i indywidualne decyzje”. – Polska powinna prowadzić politykę zagraniczna, także tę, która dotyczy Ukrainy i Rosji, w ramach polityki europejskiej – zaznaczyła Nowicka.

Obie kandydatki zgodziły się w tym, że Polska, gdyby to była nasza indywidualna decyzja, nie powinna militarnie wpierać Ukrainy. – Tej wojny nie da się wygrać militarnie. Dostarczanie broni i wojska, to tylko podgrzewanie tego konfliktu – podsumowała Grodzka.


Zobacz cały program „Dziś wieczorem”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej