RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Policjanci podejrzani o kradzież... noży. Jeden z nich wyrzucony ze służby

Skandalem zakończył się Kongres 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Poznaniu. Po imprezie zatrzymano trzech policjantów podejrzanych o kradzież noży wartych tysiąc złotych.

Chciał ukraść nieoznakowany radiowóz, z policjantami w środku

zobacz więcej

Policjantom nie chce się wierzyć, że ich koledzy po fachu połakomili się na trzy ceramiczne noże. Do kradzieży miało dojść podczas kongresu samorządowego, który odbywał się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jak udało się ustalić, do kradzieży doszło podczas pierwszego dnia imprezy. Kiedy zakończyły się obrady, jeden z policjantów miał ukraść trzy noże. Dwaj jego koledzy prawdopodobnie mieli to wszystko widzieć i o tej całej sprawie nikomu nic nie powiedzieli.

Prokuratura postawiła zarzut jednemu z policjantów. Mężczyzna od kilkunastu lat pracował w policji. Dwaj pozostali policjanci zamieszani są w sprawę kradzieży.

Oskarżony policjant został wyrzucony ze służby. Komendant miejski policji w Poznaniu pożegnał się z nim, natomiast dwaj pozostali funkcjonariusze do czasu wyjaśnienia śledztwa zostali zawieszeni w obowiązkach.


Dramatyczne sceny w Wałczu. Skradziony radiowóz, pościg i rozbite samochody

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej