RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ogórek: trzeba rozmawiać. Kandydatka SLD nie chce, by „dyplomację zastąpiły czołgi”

Szybkie przyjęcie ustawy o in vitro, podpisanie konwencji antyprzemocowej i zwiększenie praw kobiet - m.in. o tych punktach swojego programu wyborczego mówiła w sobotę Magdalena Ogórek, która zabrała głos na Sejmiku Kobiet Lewicy. Odniosła się także do kwestii bezpieczeństwa narodowego mówiąc, że woli język dyplomacji zamiast czołgów.

Komorowski rusza Bronkobusem. Duda w Londynie. Ogórek na Sejmiku Kobiet Lewicy

Prezydent Bronisław Komorowski ruszył z kampanią wyborczą. Przypomniał, że 5 lat temu ubiegał się o urząd w trudnych warunkach po katastrofie...

zobacz więcej

Kandydatka Sojuszu mówiła o potrzebie jak najszybszej ratyfikacji konwencji antyprzemocowej. - W tej chwili kilkaset kobiet płacze z powodu domowego oprawcy, kilkaset kobiet doznaje właśnie przemocy fizycznej - podkreśliła.

Jak zaznaczyła Ogórek, "prezydent powinien stać na straży konstytucji, na straży prawa, a nie tylko stać na krześle". - Prezydent powinien pilnować, by prawo służyło obywatelowi, kobiecie i mężczyźnie, tymczasem prezydent nie chce, by prawo konsekwentnie zwalczało przemoc w rodzinie, by domowy oprawca podlegał zawsze karze - mówiła Ogórek.

Duda w Londynie: nie chcę, by kolejne pokolenie Polaków rodziło się za granicą

- Jeżeli nie będzie naprawy w Polsce w wielu dziedzinach, wyjedzie młode pokolenie, a kolejne urodzi się już za granicą - przekonywał kandydat PiS...

zobacz więcej

Szybkie przyjęcie ustawy o in vitro

Kandydatka SLD na prezydenta postulowała także szybkie przyjęcie ustawy o in vitro, bo - jak tłumaczyła - "nie wyobraża sobie, by państwo stawało na drodze tym parom, które chcą mieć dzieci".

Obiecała, że jako prezydent będzie wetować każdą ustawę, która nie respektuje praw kobiet, a Pałac Prezydencki będzie szczególnie wyczulony na problemy kobiet.

Ogórek odniosła się również do kwestii obronności. Jak powiedziała, nie chce wojny. - Trzeba rozmawiać. Rozmawiałabym z Putinem tak samo jak zrobił to przedwczoraj premier Włoch, bo nie chcę, by dyplomację zastąpiły czołgi - mówiła. Powiedziała również, że "kiedy mówiła o stworzeniu Gwardii Narodowej, politycy reagowali zdziwieniem". - Kiedy mówił o tym szef MON wszyscy byli zachwyceni - zauważyła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej