RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„To nie krzesło, a podest”. Dementi w sprawie wizyty prezydenta w japońskim parlamencie

– Prezydent nie stanął na krześle w japońskim parlamencie – twierdzi Joanna Trzaska-Wieczorek, rzecznik Bronisława Komorowskiego. Jednocześnie przekazała dziennikarzom dokumentację fotograficzną, mającą to potwierdzić. Jak mówiła, to co wyglądało na krzesło, w rzeczywistości było podestem dla zagranicznych delegacji, robiących pamiątkowe zdjęcia w japońskim parlamencie.

J. Trzaska-Wieczorek: słowa Ziobry o małpie haniebne

– Z tej wypowiedzi wynika pewien stosunek pana Ziobry do instytucji państwa i do państwa w ogóle. To haniebna wypowiedź – powiedziała w TVP Info...

zobacz więcej

Zdaniem Joanny Trzaski-Wieczorek, dalsze dywagacje na temat słów prezesa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, że „prezydent wszedł i deptał fotel spikera” są bezpodstawne, a ważniejsze są efekty wizyty prezydenta zarówno w wymiarze politycznym, jak i gospodarczym.

Na podeście w japońskim parlamencie, tuż obok mównicy, prezydent pozował do pamiątkowego zdjęcia, robionego przez obecnego tam szefa BBN, Stanisława Kozieja.


Ziobro: prezydent zrobił z siebie małpę w japońskim parlamencie

Ziobro: prezydent zrobił z siebie małpę w japońskim parlamencie

- Prezydent Bronisław Komorowski złożył solenną obietnicę, że nie będzie robił z siebie małpy w czasie kampanii. Niestety zrobił z siebie małpę, bo...

zobacz więcej

Do słów Ziobry odniósł się w „Gościu poranka”, w TVP Info szef prezydenckiej kampanii Bronisława Komorowskiego poseł Robert Tyszkiewicz. – Taka wypowiedź nie zasługuje na reakcję, ale nie wykluczamy konsekwencji – zapowiedział. Nie sprecyzował jednak na czym owe działania miałyby polegać. – To nie jest język debaty politycznej – dodał.

„Ordynarne kłamstwo”

Znacznie ostrzej wypowiedział się na ten temat prezydencki doradca Tomasz Nałęcz. – Ordynarne kłamstwo godzące w dobry wizerunek prezydenta. Jeżeli osoba publiczna, zaangażowana po stronie jednego z kandydatów, tak prymitywnie kłamie, to trzeba go za to ukarać – mówił w czwartek w programie „Kontrwywiad” RMF FM. Nie zadeklarował jednak, czy złożony zostanie pozew w trybie wyborczym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej