Olsztyn: 5-latek poparzony chemikaliami w restauracji. Potrzebny jest przeszczep skóry

Blisko 10 proc. powierzchni ciała ma poparzone 5-latek z Olsztyna, który oblał się nieznaną substancją w toalecie w restauracji. W piątek chłopiec ma przejść operację przeszczepu skóry.

Nauczycielka chciała pomóc, wylała kwas mrówkowy na nogę uczennicy

Nauczycielka chemii z Mielna (woj. zachodniopomorskie) na boląca nogę uczennicy wylała ... kwas mrówkowy. Miało pomóc, ale efekt był fatalny....

zobacz więcej

Dziecko przebywa w szpitalu. Jego stan nie jest najlepszy.

Do wypadku doszło we wtorek. 5-latek poszedł do toalety. Właśnie tam znajdowały się chemikalia, którymi się poparzył. Gdy rodzice zaniepokojeni jego długą nieobecnością zajrzeli do toalety, zobaczyli płaczącego chłopca z poparzonymi pośladkami i nogami. Polali oparzenia zimną wodą, ale ból nie mijał. Zabrali syna do szpitala. Wówczas okazało się, że dziecko ma poważne poparzenia chemiczne. W piątek ma przejść operację przeszczepu skóry – rany są bowiem zbyt poważne, by normalnie się zagoiły. Policja przesłuchała już klientów restauracji. – Zabezpieczyliśmy także kilka pojemników znalezionych w toalecie – informuje sierżant sztabowy Rafał Prokopczyk z Komendy Powiatowej w Olsztynie.

Osobom, które pozostawiły groźne substancje bez kontroli mogą zostać oskarżone o narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia.

teraz odtwarzane
Olsztyn: 5-latek trafił do szpitala, po tym jak poparzył się żrącą substancją w toalecie w kawiarni

źródło:
Zobacz więcej