RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozenek definitywnie odchodzi z Twojego Ruchu. Przez niepłacenie ZUS-u

Andrzej Rozenek, jeden z głównych polityków partii Twój Ruch, zrezygnował z członkostwa w niej. – Dowiedzieliśmy się, że klub jako jedyny w historii polskiego parlamentu nie płacił swoim pracownikom ZUS – tłumaczył swoją decyzję na czwartkowej konferencji w Sejmie. Wraz z nim z partii odeszło 60 innych członków z całej Polski.

Koniec klubu Twojego Ruchu. Wystąpił z niego nawet Janusz Palikot

zobacz więcej

W środę Rozenek wraz z kilkoma innymi członkami kierownictwa partii ogłosili zawieszenie swoich funkcji w Twoim Ruchu. Tłumaczyli to nieprawidłowościami w działalności finansowej partii. Nie zrezygnowali jednak z członkostwa w ugrupowaniu.

Zmieniło się to w czwartek. – Żądaliśmy przeprowadzenia kontroli. Komisja wewnętrzna nie mogła nic ustalić, bo nie dostawała żadnych wiadomości z księgowości – tłumaczył Rozenek w czasie konferencji w Sejmie. Właśnie dlatego postanowił zrezygnować z funkcji w partii. – Dowiedzieliśmy się, że klub jako jedyny w historii polskiego parlamentu nie płacił swoim pracownikom ZUS – wyjaśnił.

Rozenek zrezygnował z członkostwa w partii. – Robię to z żalem, bo to był wspaniały projekt – zapewnił. Wraz z nim z partii odeszli wszyscy funkcyjni działacze z Warszawy i województwa kujawsko–pomorskiego. W sumie zrezygnowało 60 osób.

Zaledwie dwie godziny przed oświadczeniem Rozenka lider Twojego Ruchu Janusz Palikot ogłosił likwidację klubu parlamentarnego Twojego Ruchu. Zamiast tego powstało koło poselskie o nazwie Ruch Palikota.

źródło:
Zobacz więcej