Bonus RPK i narkotyki? Prokuratura: mógł wprowadzić do obrotu 26 kg marihuany

Bonus RPK twierdzi, że jest niewinny (fot. TVP Info)

Ponad 26 kilogramów marihuany i co najmniej 200 gramów kokainy miał, zdaniem prokuratury, wprowadzić do obrotu raper Bonus RPK w latach 2008-2010 – dowiedział się portal tvp.info. Przebywający w areszcie muzyk przekonywał podczas przesłuchania, że padł ofiarą pomówień osób, które zazdroszczą mu, że prowadzi legalną firmę i powiodło mu się w życiu.

„Elo dobrzy ludzie! Mamy złą wiadomość...” Znany raper współpracował z gangiem?

Znany stołeczny raper Bonus RPK trafił do aresztu, po obławie CBŚP na gang „Rympałka” – dowiedział się portal tvp.info. W czasie akcji trwającej od...

zobacz więcej

Pierwsze informacje od śledczych wskazywały, że Bonus RPK miał mieć udział w obrocie kilogramem narkotyków. Okazuje się jednak, że zarzuty jakie usłyszał w ubiegłym tygodniu są znacznie poważniejsze. – Mężczyzna ten jest podejrzewany o udział w latach od 2008 do września 2009 r. w obrocie ponad 28 kilogramami marihuany. Regularnie miał dokonywać transakcji z ilościami od pół kilograma do 8 kilogramów, kupując marihuanę po 16 zł za gram. W okresie od sierpnia 2009 r. do października 2010 r. miał także kupować kokainę, nie mniej niż 10-20 gramów tygodniowo – opowiada jeden ze śledczych.

Pogrążony przez dostawcę i wspólnika?

Z informacji portalu tvp.info wynika, że prokuratura zbierając dowody przeciwko Bonusowi RPK oparła się na relacjach dwóch osób. Jedna z nich miała być hurtownikiem narkotyków w gangu „Rympałka”. Skruszony ujawnił, że był dostawcą muzyka. Drugim świadkiem jest były wspólnik Bonusa, który miał w jego imieniu brać udział w wielu transakcjach.

Sam muzyk miał nie przyznać się do zarzucanych mu przestępstw. Przekonywał, że jest niewinny, a zarzuty opierają się na pomówieniach osób, które mogą zazdrościć mu tego, że ma firmę i poukładane życie.

„Rympałek” i jego kompani oskarżeni

Legenda polskiego półświatka - Marek Cz. ps. Rympałek, został oskarżony o kierowanie gangiem, zlecenie zabójstwa i handel narkotykami - dowiedział...

zobacz więcej

Dobijanie gangu „Rympałka”

W dniach od 26 lutego do 2 marca policjanci CBŚ zatrzymali dziewięciu mężczyzn, a dziewięciu kolejnych zostało dowiezionych do prokuratury z aresztów i więzień. Zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu bronią i amunicją oraz obrotu znaczną ilością narkotyków. 12 osób zostało aresztowanych.

Do sprawy gangu „Rympałka” zatrzymano w ostatnich latach 71 osób, z czego 56 aresztowano.

źródło:
Zobacz więcej